Domů » Bleskovky » Motorola P40 detailně: výřez v displeji nahradí kruhový otvor

Motorola P40 detailně: výřez v displeji nahradí kruhový otvor

Lenovo se rozhodlo více využívat značku Motorola a „lepí“ ji i na smartphony, které nepatří do řady Moto; letos to byly například telefony nových řad Motorola One či Motorola P30. V příštím roce bychom se měli dočkat nástupnických modelů, dvojlístek @OneLeaks a 91Mobiles například vidí nástupce Motoroly P30 takto.

Rozměrná elegance s čistým Androidem

Ke zmatení pojmů má být tento telefon označen zkráceně Moto P40, avšak do jeho oficiálního představení se s názvem může stát cokoliv. Stejně tak může být pozměněn i jeho vzhled, ten zveřejněný má být vytvořen na základě schémat pro výrobce krytů. Podle nich má mít Moto P40 rozměry 160,1 × 71,2 × 8,7 mm; v oblasti fotoaparátu má tloušťka narůst na 1 centimetr. Fotoaparát má být stejně jako u letošního modelu dvoučočkový a bude vystupovat z levého horního rohu zad. Na nich najdeme i typické kruhové logo Motorola, patrně s integrovanou čtečkou otisků prstů. Nápis Android One pak má naznačit přítomnost Androidu v jeho čisté podobě.

Moto P40: 360 degree renders [EXCLUSIVE]

Nejviditelnější změnou na přední straně se má stát kruhový otvor v levém horním rohu displeje, který se stane domovem pro selfie kamerku. Zobrazovač má mít úhlopříčku 6,2 palců a poměrně tenké rámečky, pouze bradička bude mírně širší a vejde se na ní nápis Motorola. Potěšující je, že kromě USB-C portu na spodní straně nemáme být ochuzeni ani o 3,5mm jack, který se usadí nahoře.

Kdy bude Moto(rola) P40 představena, zatím nevíme, stejně tak neznáme její výbavu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jak tak koukám tak si Číňani dělají už vlastní parádičky a začínají předbíhat co do designu Apple .

  2. Ta Brada hlavně že mají díru :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).