Motorola (Google) chce zakázat prodej Apple zařízení na území USA

Loni v srpnu Google překvapil akvizicí mobilní divize společnosti Motorola (více informací), která byla pro Google zajímavá především kvůli obrovskému množství patentů, které byly v jejím vlastnictví (přes 17 000 a další tisíce čekají na schválení). A právě patenty mají Motorole pomoci ve sporu s Applem, který u americké komise pro mezinárodní obchod (ITC) žaluje pro porušení sedmi z nich, jež mají být využívány u hlasové asistentky Siri, upozornění na lokaci, e-mailových notifikací, telefonní aplikace a přehrávače videa.

Co je ovšem na sporu zajímavé je fakt, že tyto patenty má porušovat většina Apple zařízení, tedy iPhone, iPad, iPod Touch a dokonce i řada počítačů iMac. Motorola nemá zájem o odškodnění a mimosoudní vyrovnání, ale chce  zaútočit stejným způsobem jako to dělá Apple, tedy zákazem prodeje jablečných zařízení na území USA.

 

Motorola v prohlášení uvedla, že se s Applem snažila domluvit na licencování patentů již v roce 2010, ale ten ji odmítl s argumentem, že telefony s Androidem porušují několik klíčových patentů iPhonu. Zdá se tedy, že o spory nebude nouze a opět „bude veselo“.

Slyšení komise je naplánováno na 24. srpna a může se stát, že prodeje Apple zařízení na území USA budou ohroženy. Apple samotný celou situaci zatím nijak nekomentoval. Patentových sporů Applu s ostatními výrobci je na světě tolik, že je člověk nestačí ani sledovat a orientovat se v nich. 

Zdroj: Bloomberg.com

Autor článku hitmanhunt
hitmanhunt

Kapitoly článku