TOPlist

Motorola brzy uvede stylové Pocket PC Surf A3100

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Motorola nepatří mezi nejsilnější hráče mezi Windows Mobile telefony, ale několik zajímavých modelů bychom v její nabídce našli. Dříve se ale tento výrobce zaměřoval spíše na výrobu smartphone telefonů, které nebyly vybaveny dotykovým displejem. Novinka s kódovým názvem Motorola Atila bude disponovat operačním systémem Windows Mobile 6.1 Professional, i když dříve se spekulovalo o tom, že by Atila mohla být vybavena vylepšenou verzí Windows Mobile 6.5. Hardwarové parametry zatím nebyly kompletně odhaleny, ale klíčové vlastnosti už se na veřejnost dostaly, výrobce však spíše než na vybavení vsadil na design. Na těle telefonu kvůli tomu najdeme jen minimální množství tlačítek. Přední strana tak kromě joysticku nabízí už jen dvojici tlačítek pro příjem a ukončení hovoru. Žádné softwarové klávesy, tlačítka Win nebo Ok, bohužel.

Dotykový displej pravděpodobně nabídne pouze QVGA rozlišení (240×320px) a standardní úhlopříčkou 2.8\”, stejně jako ostatní WM komunikátory, dokáže zobrazit 65k barevných odstínů. Nad displejem se kromě loga výrobce objevila také VGA kamerka pro videohovory a čidlo světlocitlivého senzoru, který vám pomůže s automatickou regulací podsvícení displeje podle okolního světla. Informace o taktu procesoru a použité čipové sadě zatím nejsou k dispozici (mělo by se jednat o řešení od Qualcommu). Nyní se budeme muset spokojit s informací o integrovaném Wi-Fi 802.11b/g modulu a Bluetooth ve verzi 2.0. O GPS navigaci zatím nikde ani zmínky. Na zadní straně by měl být k dispozici fotoaparát s 3 MPx rozlišením a autofocusem. Kromě standardního GSM modulu si Atila poradí i v sítích třetí generace (UMTS/HSDPA/HSUPA).

-
Motorola SURF A3100 na oficiálním renderu

V telefonu bude k dispozici speciální plugin na obrazovku Dnes, který vám umožní rychle přistupovat k důležitým funkcím a nabídkám operačního systému. Jednotlivé položky jsou pochopitelně zvětšeny, aby s nimi bylo možné pracovat pouze pomocí prstů. I kvůli tomu se displej nachází v jedné rovině s horním krytem. Celkové rozměry tohoto Pocket PC jsou 110×59.7×13.7 mm, hmotnost včetně baterie je 119 gramů.

Oficiálního představení by se Atila měla dočkat na veletrhu CES, který začíná už zítra. Prodejní název této novinky je SURF A3100 a na asijských pultech by se měla objevit v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku. Datum dostupnosti na americkém a evropském trhu zatím potvrzeno nebylo. Díky  zajímavému designu si A3100 své příznivce určitě najde, ale myslím si, že většina z nás by raději dala přednost kvalitním funkcím, alespoň pro mě není design až tak důležitý a raději uvítám bohatší výbavu.

-
Tlačítek je sice pramálo, na klávesu pro spuštění fotoaparátu se však nezapomnělo

Zdroje: WMPowerUser, PocketPCThougts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku