Motorola Admiral: Android s QWERTY na prvních snímcích

O nově chystaném chytrém telefonu od Motoroly už se na internetu šušká delší dobu, avšak před několika dni se objevily i skutečné fotografie (tedy ne jen grafické prototypy). Hned na první pohled vás zaujme konstrukce, kterou Motorola pro toto zařízení zvolila. Telefon je rozložen na výšku s tím, že se jeho přední strana dělí na dvě poloviny; v horní části se nachází kapacitní displej o uhlopříčce 3,1″ s VGA rozlišením, tedy 640 × 480 pixelů a dolní polovinu zaujímá plnohodnotná QWERTY klávesnice. Nelze si nevšimnout, že Motorola Admiral je konstrukčně více než podobná chytrým telefonům BlackBerry, zvláště řadě Bold; a to nejen celkovým vzhledem, ale i detaily, jako je design jednotlivých tlačítek klávesnice, která jsou diagonálně zašikmena tak, aby palce uživatele dopadaly při běžném držení kolmo na povrch a zaručovala tak maximální pohodlí a rychlost při psaní textu. Člověk, který uvedené fotografie pořídil však uvádí, že se telefon poměrně špatně držel v rukou kvůli tomu, že se konstrukce zúžuje směrem dolů. Horní část je tak těžší a převažuje se při držení dozadu. 

- -
Vlevo Motorola Admiral, vpravo pro srovnání klávesnice na BlackBerry Bold 9900 

Dále víme, že chystaný “admirál” v sobě bude pravděpodobně skrývat jednojádrový Qualcomm procesor o taktu 1,2 GHz, 5Mpx fotoaparát se záznamem videa v HD rozlišení, 1860mAh baterii a v neposlední řadě systém Android 2.3 s grafickou nadstavbou od Motoroly. Zatím není známo, kdy se Motorola Admiral dostane na trh, nicméně vzhledem k tomu, že již byla zachycena na reálných snímcích, mohlo by to znamenat, že se na prodejní pulty dostane ještě do Vánoc.

- -
Vlevo dříve uniklá reklamní grafika, vpravo aktuální fotografie boční strany zařízení

Zdroj: Engadget

Autor článku Ruslan Botsyurko
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku