Domů » Bleskovky » Motorola Admiral: Android s QWERTY na prvních snímcích

Motorola Admiral: Android s QWERTY na prvních snímcích

O nově chystaném chytrém telefonu od Motoroly už se na internetu šušká delší dobu, avšak před několika dni se objevily i skutečné fotografie (tedy ne jen grafické prototypy). Hned na první pohled vás zaujme konstrukce, kterou Motorola pro toto zařízení zvolila. Telefon je rozložen na výšku s tím, že se jeho přední strana dělí na dvě poloviny; v horní části se nachází kapacitní displej o uhlopříčce 3,1″ s VGA rozlišením, tedy 640 × 480 pixelů a dolní polovinu zaujímá plnohodnotná QWERTY klávesnice. Nelze si nevšimnout, že Motorola Admiral je konstrukčně více než podobná chytrým telefonům BlackBerry, zvláště řadě Bold; a to nejen celkovým vzhledem, ale i detaily, jako je design jednotlivých tlačítek klávesnice, která jsou diagonálně zašikmena tak, aby palce uživatele dopadaly při běžném držení kolmo na povrch a zaručovala tak maximální pohodlí a rychlost při psaní textu. Člověk, který uvedené fotografie pořídil však uvádí, že se telefon poměrně špatně držel v rukou kvůli tomu, že se konstrukce zúžuje směrem dolů. Horní část je tak těžší a převažuje se při držení dozadu. 

- -
Vlevo Motorola Admiral, vpravo pro srovnání klávesnice na BlackBerry Bold 9900 

Dále víme, že chystaný „admirál“ v sobě bude pravděpodobně skrývat jednojádrový Qualcomm procesor o taktu 1,2 GHz, 5Mpx fotoaparát se záznamem videa v HD rozlišení, 1860mAh baterii a v neposlední řadě systém Android 2.3 s grafickou nadstavbou od Motoroly. Zatím není známo, kdy se Motorola Admiral dostane na trh, nicméně vzhledem k tomu, že již byla zachycena na reálných snímcích, mohlo by to znamenat, že se na prodejní pulty dostane ještě do Vánoc.

- -
Vlevo dříve uniklá reklamní grafika, vpravo aktuální fotografie boční strany zařízení

Zdroj: Engadget

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

5 komentářů

  1. Ten dizajn je oproti BB otras, pripomina mi to trochu tu parodiu na iny Android telefon s Qwertz klavesnicou- HTC Chacha :)

    • Náhodou, chtít dnes telefon s QWERTZ pod displejem, HTC Chacha je (s odmyslením si blbostí typu Sense a fb) asi jasný kandidát nebo min. alternativa k Nokii E6-00. Vzhledem k Androidu pak spíše ono ChaCha. Rozhodně lepší než Acer nebo Samsung v dané třídě.

    • uni: Tak jasné, niekomu môže ta ChaCha plne vyhovovať, o tom žiadna. ja ale skôr uprednostním riešenie typu výsuvnej QWERTZ z boku (SE Mini Pro) príp. aj štýl sliderový vysúvania a la DVP či BB Torch sa mi celkom páči. Mám teraz ako záložný telefón Nokiu E72 a som rád, že ju používam len výnimočne s mojou 3. SIMkou

    • biscuit84: Tak samozřejmě, každému vyhovuje něco jiného. Ale QWERTZ pod displejem je cesta k nejrychlejšímu nalezení kontaktu (konvenční cestou, s nástupem hlasového ovládání…), ke komunikaci také plně vyhovuje a tato konstrukce rozhodně nabízí vyšší míru fyzické odolnosti, než někdy až prapodivné mechanismy (HTC Desire Z). Také jsou klávesy kdykoli k dispozici při ovládání OS nebo pohybu v databázi něčeho (hudba, kontakty, soubory…). Nikdy před ani po jsem neměl tak úžasné ovládání jako nabízelo Tréo 650 a PalmOS (podporoval klávesové zkratky, klávesnice fungovala všude-na rozdíl od WM, atd.).

  2. Vlčák (neregistrovaný)

    No fuj… :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).