Cena:

Moto X4 prozrazena: dostane hliníkové tělo, duální kameru a odolnost IP68

V květnu unikl „jízdní řád“ společnosti Lenovo, odhalující všechny chystané smartphony pro letošní rok. Čínská společnost zatím představila modely z nižších řad G, E a C, a „polovlajkový“ model Z2 Play (více informací), to nejlepší ale teprve přijde. Dočkat bychom se totiž měli odolné vlajkové lodě Z Force a pak slušně vybaveného kovového modelu X4, který včera na serveru VentureBeat kompletně odhalil @evleaks.

Moto X4 má být zařízení s hliníkovým unibody tělem, do nějž bude zasazen 5,2″ displej s Full HD rozlišením. O pohon telefonu se má postarat čipset Qualcomm Snapdragon 630 (osm jader s maximálním taktem 2,2 GHz) za pomoci 4 GB RAM, pro ukládání dat má posloužit vnitřní úložiště o kapacitě 64 GB, případně paměťová karta. Její slot by měl být velmi dobře utěsněn, neboť @evleaks přisuzuje Moto X4 odolnost ohodnocenou stupněm krytí IP68.

Moto X4 má být přeborníkem v pořizování fotografií – vzadu má mít kombinaci 12 a 8 Mpx snímačů, vepředu pak 16Mpx selfie kamerku. Na čelní straně pak ještě najdeme čtečku otisků prstů se schopností rozpoznávat gesta a suplovat tak virtuální systémová tlačítka zpět a multitasking. Pro zajímavost, Moto X4 má být také prvním „ne-google“ telefonem podporujícím jeho vlastní mobilní síť Fi.Nepřehlédněte

Project Fi: Google se stává virtuálním operátorem

Podle @evleaks bude mít Moto X4 premiéru ve čtvrtém kvartále letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.