Domů » Bleskovky » Moto G8 se předčasně odhaluje. Těšme se na trojitý fotoaparát a výkonnější čipset

Moto G8 se předčasně odhaluje. Těšme se na trojitý fotoaparát a výkonnější čipset

Půl roku od odhalení čtveřice smartphonů řady Moto G7 se můžeme těšit na jejich nástupce. Redakce serveru XDA-Developers nyní získala první náhled na specifikace modelu, který je vyvíjen pod kódovými označeními XT2019-1 a XT2019-2, přičemž do prodeje půjde patrně jako Moto G8 nebo G8 Plus.

moto g8

Moto G8: střední třída s 48Mpx fotoaparátem

Chystaný telefon bude vybaven 6,3″ displejem s Full HD+ rozlišením a výřezem pro selfie kamerku. Na integrovanou čtečku otisků v displeji to údajně nevypadá, spokojit se budeme muset s tradičním senzorem umístěným patrně na zádech. Tam také najdeme trojici fotoaparátů v následující konfiguraci:

  • Hlavní 48Mpx kamerka s optikou o světelnosti f/1.79
  • Sekundární širokoúhlý fotoaparát s úhlem záběru 94°, rozlišením 16 Mpx a světelností f/2.2
  • Hloubková 5Mpx kamera s objektivem o světelnosti f/2.2

Vpředu pak ještě najdeme 25Mpx selfie kamerku s clonovým číslem f/2.0.

Pod taktovkou Snapdragonu 665

Pod kapotou Moto G8 (Plus) má tikat 11nm čipset Qualcomm Snapdragon 655, což znamená zlepšení v procesorovém a grafickém výkonu, stejně tak i v oblasti umělé inteligence a tvorbě fotografií. Telefon má být nabízen v několika paměťových variantách – 4/64, 6/64 a 6/128 GB, přičemž úložiště má být typu UFS 2.1. Kapacita akumulátoru má činit 4 000 mAh. Přítomnost NFC či dual SIM se má lišit podle trhu, na kterém bude telefon prodáván.

Na telefonu poběží Android 9.0 Pie, na rozdíl od řady smartphonů Motorola One však nebude spadat do programu Android One.

Moto G8 Play: se selfie kamerou v otvoru

Dalším chystaným modelem je Moto G8 Play, který pro změnu s předstihem odhalila certifikace FCC. Podle ní telefon dostane displej s poměrem stran 19:9 a HD+ rozlišením. Celý telefon má mít v úhlopříčce 6,65″, displej však bude kvůli rámečkům okolo menší. Podle schématu z FCC bude mít telefon v levém rohu displeje otvor pro selfie kamerku.

moto

Moto G8 Play má údajně pohánět čipset od MediaTeku, buď Helio P60 nebo P70, do prodeje mají jít minimálně dvě paměťové varianty – 3/32 a 4/64 GB. Akumulátor bude mít kapacitu 4 000 mAh, přítomnost NFC a Dual SIM má být závislá na konkrétním trhu. Moto G8 Play půjde na pulty obchodů ve dvou barvách – Iron a Cosmo.

Kdy budou nové smartphony řady Moto G8 představeny, zatím netušíme, očekáváme, že se tak stane už v příštím měsíci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).