Moto G4 a G4 Plus dostávají aktualizaci na Android 7.0 Nougat

Telefony Moto od společnosti Lenovo jsou známé tím, že na nich běží prakticky čistý Android, což výrobci zjednodušuje aktualizaci systému na novější verzi, nemusí se totiž zabývat kompatibilitou a případnou aktualizací přídavných aplikací a funkcí. Možná právě díky tomu jsou telefony Moto aktualizovány poměrně pružně, před třemi týdny se dočkaly vlajkové modely Moto Z a Z Force, nyní došlo i na letošní střední třídu Moto G4 a G4 Plus.

moto-g4-plus-design-middle

Oficiální seznam novinek je v podstatě shodný s listem vylepšení od Google (přehled), Motorola pouze přidala podporu pro gesto zmenšení obrazovky pro práci jednou rukou a model G4 Plus dostává podrobnější nastavení čtečky otisků prstů. Aktualizace povýší systém v Moto G4 a G4 Plus na verzi 7.0, zda dojde i na nejnovější 7.1.1 zatím nevíme.

Moto G4 a G4 Plus oficiálně: Slušná výbava za dostupnou cenu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. MarekD (neregistrovaný)

    A opravdu aktualizace dostali české verze moto g4plus? Manželka má stále A6 z cervence2016 a stále ji to novější nenabídne. Nikde jsem nenašel informaci že aktualizace proběhla a ani jak ji případně vynutit.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel