Domů » Články » Moto G4 a G4 Plus oficiálně: Slušná výbava za dostupnou cenu

Moto G4 a G4 Plus oficiálně: Slušná výbava za dostupnou cenu

Motorola, kterou vlastní čínské Lenovo, dnes představila dva nové přírůstky, jež rozšíří střední třídu smarphonů s Androidem 6.0.1. Novinky nabízejí shodnou hardwarovou výbavu a liší se pouze v několika detailech – varianta Plus má oproti klasické „gé-čtyřce“ navíc čtečku otisků prstů, která má být velmi rychlá, samotné odemčení zabere 750 ms.

Moto G4

Zatímco Moto G4 nabídne 2 GB RAM a 16GB interní úložiště, Moto G4 Plus kromě této kombinace nabídne i 3 GB RAM a 32GB úložiště, a ani v jednom případě nebude chybět slot na microSD kartu.

moto-g4-plus-experience

Full HD displej a fotoaparát s rychlým ostřením

O zobrazování se v obou případech postará 5,5″ Full HD displej krytý ochranným sklem Gorilla Glass 3. generace, u kterého tradičně nechybí funkce Moto Display pro zobrazování informací o datu/čase a notifikacích. Výkon dodá osmijádrový čip Snapdragon 617 od Qualcommu. Pro focení bude připraven 13Mpx snímač, v případě Moto G4 Plus pak 16Mpx; rychlé ostření zajistí PDAF & laserový autofocus. Nad displejem najdeme 5Mpx selfie kamerku.

moto-g4-plus-design-middle

Kapacita akumulátoru je rovných 3000 mAh a tradičně nechybí podpora rychlého nabíjení Turbo Charger. Jen doufejme, že výrobce rychlou nabíječku přidá do základního balení a zákazník si ji nebude muset dokupovat.

Cena a dostupnost

Ve Velké Británii se obě novinky objeví v polovině června, základní verze Moto G4 byla naceněna na 169 liber (5 800 Kč). Moto G4 Plus se v základní variantě bude prodávat za 199 liber (6 800 Kč). Zajímavé je, že už dnes v noci bude oba telefony možné předobjednat skrze indický Amazon, který na ně získal exkluzivitu.

moto-g4-plus-features

Vzhledem k tomu, že Lenovo nedávno značku Moto uvedlo i na český trh, je velice pravděpodobné, že bychom se během následujících měsíců s těmito modely mohli sekat i u nás, oficiálně potvrzené to ale zatím nemáme (vše nyní ověřujeme a jakmile budeme mít od lokálního zastoupení podrobnější informace, do článku je doplníme).

Jiří Hrma

4 komentářů

  1. dexter (neregistrovaný)

    A k nám se samozřejmě bude oficiálně dovážet jenom ta horší varianta, protože jsme „specifický trh“ :(…

  2. mino (neregistrovaný)

    Super výbava za dobrú cenu ale už to asi nebude mať IP67 ako predošla generácia?

  3. Petr Dohnal (neregistrovaný)

    Dobrý den, už víte, kdy se začnou v ČR prodávat? :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).