Moto Z a Z Force dostávají Android 7.0: update přináší podporu DayDream VR

Společnost Lenovo ohlásila na svém blogu Motorola vypuštění Androidu 7.0 Nougat pro telefony Moto Z a Moto Z Force. Jelikož Lenovo u smartphonů Moto ctí prakticky čistý Android, dočkají se majitelé zmíněných zařízení zejména novinek, které připravil sám Google (přehled). I přesto nacházíme v oznámení aktualizace jedno velké překvapení – Moto Z a Z Force budou po updatu oficiálně podporovat platformu DayDream VR.

daydream-blog-post-image-2-revised

DayDream má garantovat maximální možnou kvalitu při konzumaci virtuální reality skrze mobilní telefon. Dosud se však předpokládalo, že tato platforma nebude pro starší smartphony dostupná, avšak zdá se, že Lenovo bylo při vývoji svých telefonů o krok napřed. Moto Z a Z Force jsou tak vůbec první telefony třetí strany, které DayDream podporují, pochopitelně s potřebným příslušenstvím – helmou a ovladačem.

daydream

Aktualizace Moto Z a Z Force má být ještě tento týden dostupná globálně, přičemž dostupnost lze kontrolovat na těchto stránkách; liší se původem telefonu a operátorskou příslušností.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. sumerian (neregistrovaný)

    Přece Moto Z Force není globální telefon. Má ho stále a asi bude mít napořád pouze americký VERIZON.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel