Domů » Bleskovky » Modrou obrazovku smrti bude ve Windows 10 doprovázet QR kód

Modrou obrazovku smrti bude ve Windows 10 doprovázet QR kód

I systém Windows (v jakékoliv verzi) má občas své kritické momenty, kdy se rozhodne ze vteřiny na vteřinu ukončit svoji činnost; děje se tak zpravidla ve chvíli, kdy máte rozdělanou velmi důležitou práci. Ještě před tím, než vás uvítá bootovací obrazovka vašeho zařízení, mihne se na vašem displeji obrazovka známá jako modrá smrt, snažící se analyzovat příčinu problému.

BSOD

Windows 10 v aktuálním Insider preview přináší novinku, která má zvýšit počet objasnění pádů systému – na obrazovce modré smrti se nově nachází QR kód vedoucí na stránky http://windows.com/stopcode, na nichž osoba postižená pádem systému zadá kód chyby (např. BAD_POOL_HEADER). Dovedeme si představit, že kód chyby bude v budoucnu přímo součástí QR kódu a odkáže rovnou na nahlášení problému a k získání podpory týkající se konkrétní chyby.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.