Domů » Bleskovky » MIUI 13 se blíží. Kdy se majitelé telefonů Xiaomi dočkají?

MIUI 13 se blíží. Kdy se majitelé telefonů Xiaomi dočkají?

Na čistý operační systém Android někteří uživatelé přísahají, pravdou nicméně zůstává, že nadstavby jednotlivých výrobců z telefonů dělají nejen individuální zařízení, ale také přidávají spoustu funkcí, které Google často implementuje se značným zpožděním. Mezi jednu z dlouhodobě nejpovedenějších nadstaveb patří MIUI, která se nachází v chytrých telefonech značky Xiaomi.

MIUI 13
Nadstavby MIUI 13 se dočkáme už toto léto

Aktuální verze MIUI má pořadové číslo 12, takže se uživatelé logicky ptají, kdy je v plánu nová verze, když Google již představil další verzi Androidu. S aktualizací na MIUI 13 může podle informací serveru PhoneArena počítat široká plejáda zařízení – řada Mi 11, Mi 10 a Mi 9, řada Redmi K40, K30 či řady Redmi Note 10, Note 9 a Note 8. Chystanou verzi MIUI 13 by měl být schopen „utáhnout“ dokonce i Xiaomi Mi 6.

MIUI 13 1
Na aktualizaci na MIUI 13 se mohou těšit i dva roky staré telefony

Vypuštění nové verze MIUI s pořadovým číslem 13 se podle spekulací dočkáme již brzy, konkrétně v srpnu letošního roku. Jako první přijdou na řadu telefony Xiaomi z řady Mi 11, ostatní pak budou následovat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Hlavně by už mohli dodělat UI, aby bylo konzistentní a ne kde tu nějaké to dialogové okno ve „Vanilla Android“ dizajnu – například při instalaci APK, připojování k BT, digitální rovnováha, oprávnění aplikací,…
    A co mi pije krev nejvíc je nemožnost použít 3rd party launcher v kombinaci s gesty po aktualizaci na A11. To by taky mohli borci vyřešit.

  2. At si Xiaomi strčí jejich úžasný miui do špic. Měl jsem Mi9T a po roce ji ustřihli aktualizace.

  3. Ať jdou sikmooci do špic…. OMG měl jsem ve své 9 pro nejsilnější devítce MIUI 12 O.4 hm teď přišla aktualizace měla být 12 0.5 ale oba ona je 12 0.1.0 ať jdou do špic tohle je zpět a ne do předu…. Prdím na takové podvádění ať jdou do špic slušně řečeno!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).