Domů » Bleskovky » MIUI 11 od Xiaomi se konečně dočká funkce, na kterou se roky čekalo

MIUI 11 od Xiaomi se konečně dočká funkce, na kterou se roky čekalo

Čistý Android i většina jeho nadstaveb disponují launcherem, který od sebe odděluje domovskou obrazovku a seznam všech aplikací. Tím se odlišují od platformy iOS, která nutí uživatele rozmisťovat ikonky všech aplikací na stránky domovské obrazovky. Tento princip přijala i společnost Xiaomi u své nadstavby MIUI (aktuálně ve verzi 11), avšak s příští verzí by měl uživatel dostat na výběr.

MIUI 11 screeny
MIUI 11

Tuto změnu prozradila čínská firma na sociální síti Weibo, dorazit by měla v rámci aktualizace launcheru v MIUI 11. Do nastavení pak přibyde položka, kdy si uživatel bude moci vybrat, zda chce mít všechny ikonky na jednotlivých plochách, nebo zvolí cestu seznamu všech aplikací. Ten by se měl vyvolávat gestem tažením odspoda, přičemž v jeho horní části se mají nacházet ikony nejčastěji používaných aplikací. Bohužel výše uvedené informace se zatím týkají pouze čínské varianty MIUI, doufáme však, že se funkce propašuje i do té globální.

Přečtěte si takéXiaomi uvolnilo MIUI 11 pro dalších 16 telefonů! Je mezi nimi i ten váš?

MIUI 11 přistává na Redmi 8 a 8A

Globální verze MIUI 11 se v minulém týdnu začala šířit na smartphony Redmi 8 a 8A, jejím základem ale nadále zůstal Android 9.0 Pie namísto novějšího Androidu 10.

Update zabírá něco okolo 600 MB a kromě novinek od Xiaomi přináší říjnový balíček bezpečnostních aktualizací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments