Domů » Bleskovky » Míří Siri do Česka? Naději vnesla nově lokalizovaná stránka Applu

Míří Siri do Česka? Naději vnesla nově lokalizovaná stránka Applu

Hlasoví asistenti jsou nedílnou součástí nejen chytré domácnosti, ale také našich chytrých telefonů. Zatímco v zahraničí mají Assistant, Siri a Alexa doslova pré, v Česku je to s nimi o dost horší, především vinou chybějící lokalizace do našeho mateřského jazyka. Čas od času se nicméně objeví spekulace, že se některá z velkých firem odhodlala přivést svého hlasového asistenta do našich končin.

siri voice
Dočkáme se už konečně asistentky Siri v češtině?

Tentokrát se spekulace točí okolo Siri. Uživatel Twitteru s přezdívkou @Opicak945 si povšiml lokalizované oficiální stránky technické podpory, která se věnuje právě chytré asistentce. Na stránce podpory se dočtete, jak vyvolat Siri na iPhonu, AirPodech či Apple Watch a jakým způsobem s asistentkou můžete komunikovat. Nechybí ani praktický příklad „Hey Siri, jaké je dnes počasí?“, který možná naznačuje, že se Siri naučí naší mateřštině.

Pokud jste již bouchli šampaňské, raději je zase schovejte do lednice. Ačkoli přeložená stránka podpory může působit nadějně, v žádném případě to neznamená, že by se Siri v dohledné době naučila česky. Konkurenční Assistant od Googlu oficiálně v České republice rovněž není dostupný, přičemž stránka s podporou je lokalizovaná již delší dobu. I když bychom rádi viděli oficiálně v Česku alespoň jednoho chytrého asistenta, musíme konstatovat, že z tohoto mraku asi nezaprší.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Siri pouzivam prakticky denne, na neco absence CZ vubec nevadi, ale bylo by super, kdyby se nacila aspon cist a rozpoznavat CZ jmena a nazvy, protoze treba rict Siri, aby zavolala nekomu s “komplioovanym” jmenem da obcas docela praci (resim to prezdivkama, ale to je workaround a ne reseni)

  2. Docela úsměvný číst „čas od času de objeví spekulace“ Však ta se objevuje každoročně :D

    Ale bylo by to super, kdyby už konečně :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).