Domů » Články » Mio Amber: První informace o komunikátoru s digitálním kompasem a WVGA displejem

Mio Amber: První informace o komunikátoru s digitálním kompasem a WVGA displejem

-Výrobce navigačních modulů a Windows Mobile zařízení, společnost Mio, pravděpodobně chystá nový komunikátor s vývojovým označením Amber. Z uniklých renderů vypadá design velice futuristicky, ale je trochu škoda, že se výrobce nesnaží přijít s něčím více originálním, protože velmi podobně vypadá i celá řada zařízení od jiných výrobců. Občas mám pocit, že designéři jednotlivých výrobců jedou podle společné šablony, ve které sice nechybí velký displej, ale tlačítky se šetří, jak jen to jde. A zatím si nemyslím, že by byl systém Windows Mobile v takové fázi, kdy by funkční klávesy a navigační prvky bylo nutné vypouštět. Zpět ale k Amberu; ten by se měl dostat do prodeje v posledním čtvrtletí tohoto roku, proto by přítomnost Windows Mobile 6.5 neměla nikoho překvapit.

Nové Mio je postavené na čipové sadě Qualcomm MSM7201A a disponuje standardním procesorem s frekvencí 528 MHz. K dispozici bude pěkných 256 MB RAM a 512 MB vnitřní paměti FlashROM, samozřejmostí je slot na paměťové karty microSD (SDHC). Parametry displeje nejsou vůbec špatné a už i Mio pochopilo, že WVGA rozlišení v kombinaci s dostatečně velkou úhlopříčkou (v tomto případě 3,6″), je ideálním řešení nejen pro prohlížení internetových stránek a práci s dokumenty. Ve specifikaci nechybí zmínka o 5 MPx fotoaparátu s automatickým ostřením a přední VGA kamerce pro videohovory.


Telefonní modul bude komunikovat jak v GSM, tak i v sítích třetí generace (UMTS/HSDPA). Součástí čipsetu jsou bezdrátové moduly Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth 2.0 a chybět nebude ani GPS navigace nebo pohybový senzor, který přizpůsobí obsah displeje aktuálnímu natočení telefonu. Multimediální výbavu završuje FM rádio a digitální kompas, kterým se může pochlubit také nedávno představený iPhone 3GS. Během telefonování a nahrávání hlasových poznámek bude možné využívat funkci pro redukci šumu.

-

Hardwarové parametry
Procesor: Qualcomm MSM 7201A, 528 MHZ
Operační systém: Windows Mobile 6.5 Professional
Paměť: 256 MB RAM/ 512 MB ROM
Displej: 3,6″, WVGA rozlišení, TFT, 65k barev
Telefon: GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSDPA
Fotoaparát: 5MPx, autofocus, přední VGA kamerka
FM rádio: ano
Baterie: 1500 mAh
Další parametry: digitální kompas, microSDHD slot, GPS navigace (A-GPS), Bluetooth 2.0, Wi-Fi 802.11b/g, USB 2.0, pohybový senzor, redukce šumu

Zdroj: WMPowerUser.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
RDT
Uživatel
RDT

Konečně konkurenční zařízení od Mia. Je fakt, že ničím nepřekvapí, ale kompas je v poslední době novinka. Samozřejmě mimo iPhone 3GS .

Standa
Uživatel
Standa

Mio jde s dobou – v renderu samozřejmě musí být šikmý předěl, oddělující světlou a tmavou část na horní ploše. Takové HTC by bez podobných renderů prakticky neexistovalo
Jinak nic co by stálo za komentář. Vzhled kopie dvacáté druhé kopie a výbava totéž.

pk
Uživatel
pk

dnes je to uz fakt len dalsia „tuctovka“