Cena:

Minecraft Earth končí: vyzyvateli Pokémon Go zlomil vaz koronavirus

minecraft earth

Před rokem a půl Microsoft představil hru Minecraft Earth, která propojovala populární kostičkový svět Minecraftu s realitou. Cílem bylo dostat mládež do ulic, podobně jako se to povedlo úspěšnému titulu Pokémon Go. Microsoft ovšem nemohl počítat s tím, že touha dostat lidi do ulic narazí na pandemii nemoci COVID-19 a výzvy, aby lidé zůstali doma. Vývojáři sice přinesli několik vylepšení, aby byla hratelná i v domácích prostorách, to ale zjevně nestačilo.

minecraft earth

Minecraft Earth končí

Jelikož hra Minecraft Earth byla založená na využívání volného pohybu po světě a spolupráce hráčů, nemohla v současné situaci obstát. Microsoft se rozhodl vystrojit hře důstojný pohřeb, a proto ji vypne až 30. června letošního roku, přičemž do té doby si hráči budou moci užít Minecraft Earth v celé jeho kráse. Finální update vydaný v tomto týdnu obsahuje veškerý dosud nezveřejněný obsah, odstraňuje mikrotransakce, dramaticky snižuje nároky na rubíny, snižuje časové požadavky na craftování a tavení apod. Kromě toho hráči, kteří se přihlásí mezi 5. lednem a 30. červnem dostanou při tvoření postavy set různých předmětů.

Minecraft Earth: Official Reveal Trailer

Po 30. červnu již nebude možné hru hrát, ani ji stáhnout; bude odstraněna z obchodů aplikací a uživatelská data budou smazána. Hráči se zaplacenými rubínovými zůstatky dostanou Minecoiny, které budou moci použít v Minecraft Marketplace, například k nákupu textur, map nebo miniher. Ti, kteří ve hře provedli jakýkoliv nákup za reálné peníze, dostanou zdarma kopii hry Minecraft (verze Bedrock).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.