Domů » Bleskovky » Minecraft Earth přichází. V rozšířené realitě už nepotkáte pouze Pokémony

Minecraft Earth přichází. V rozšířené realitě už nepotkáte pouze Pokémony

Fenomén Minecraft slaví 10 let, za tuto dekádu bylo prodáno 176 milionů kopií této hry napříč všemi platformami. Každý měsíc si hru alespoň jednou spustí 91 milionů hráčů po celém světě. Od roku 2014 patří Minecraft Microsoftu, a právě redmondský gigant nyní představil jeho budoucnoust – hru Minecraft Earth, která se bude hrát v rozšířené realitě.

minecraft earth

Kostky všude kolem nás

Podobně jako u hry Pokémon Go bude branou propojující reálný a virtuální svět displej smartphonu. Na rozdíl od náhodně se objevujících Pokémonů budou výtvory v Minecraftu pevně ukotvené na svém místě, takže je uvidíte nejen vy, ale i všichni ostatní. Celý svět se tak postupně bude zaplňovat výtvory od všech uživatelů, stejně tak v něm budou žít „krychloidní“ zvířata. Ke stavbám bude pochopitelně zapotřebí získat potřebné suroviny, a to zcela přirozenou cestou – v lese půjde těžit dřevo, u ryby půjde rybařit, apod. Microsoft také chystá spoustu dobrodružství pro jednotlivé hráče nebo celé skupiny, na nich bude možné získat i vzácnější suroviny, například diamanty. Chybět nebude ani bojování.

Minecraft Earth: Official Reveal Trailer

Minecraft Earth vyjde jako beta verze letos v létě pro Android a iOS, Microsoft využije platforem pro rozšířenou realitu ARCore a ARKit. Hra bude dostupná pouze v pěti městech, minimálně jedno bude za hranicemi USA. Cílem Microsoftu je učinit hru dostupnou globálně, a to na základě využití Open Street Map, to však bude možné až později. Hra bude zdarma, bude však prošpikovaná mikrotransakcemi, naštěstí bez loot boxů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).