Milý Ježíšku… nabušený Oppo Find 5 konkurentům slušně zatopí

Telefony od čínských výrobců již dávno nejsou pouze nouzovým řešením, ale naopak by brzy mohly zatopit i renomovaným výrobcům. Po nedávno recenzovaném Xiaomi 2 se na trh dostává další velmi zajímavý smartphone, kterým je již dlouho diskutovaný Oppo Find 5. Tento přístroj byl včera (12. 12. 2012) představen v Pekingu na poměrně velkolepé akci, kde byly vysloveny i plány společnosti Oppo stát velkým hráčem na poli chytrých telefonů.

    

Pojďme si nyní připomenout, čím tento telefon vyniká nad konkurencí. Především je to pětipalcový displej s fullHD rozlišením, což má za následek bezkonkurenční hustotu 441 ppi. Taková hodnota musí být podpořena pořádně výkonným hardwarem, kterým se stal čtyřjádrový král benchmarků Qualcomm Snapdragon S4 Pro s grafickým akcelerátorem Adreno 320 a dvěma gigabajty RAM. Tato kombinace by měla zaručit naprosto plynulý chod operačního systému Android ve verzi 4.1 „Jelly Bean“ včetně těch nejnáročnějších aplikací.

   

Byla by škoda nezmínit, že tloušťka telefonu dosahuje pouze úctyhodných 6,9 mm a jeho váha se zastavila na velmi přijatelné hodnotě 149 gramů, což je na tak velký přístroj velmi slušná hodnota. Parametry dosahují vrcholu i v případě fotoaparátu, ten má totiž rozlišení 13 megapixelů a hlavně dokáže natočit fullHD video až o 120 snímcích za vteřinu, na své si tedy přijdou i příznivci slow motion klipů. Za jeden z nejvybavenějších přístrojů zaplatíte přibližně 500 USD (bez DPH), což platí jak pro domovskou Čínu, tak i pro USA, kde telefon bude též oficiálně dostupný. V Evropě a případě i České republice si o něm zatím musíme nechat zdát, skrze oficiální prodejní kanály zde dostupný nebude.

Zdroj

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

15 komentářů

 1. blikcvak (neregistrovaný)

  a baterka? 5″ fullHD displej a jen 2500 mAh, děkuji nechci. ( to nevydrží ani do večera )

 2. uni (neregistrovaný)

  V ČR

  • uni (neregistrovaný)

   V ČR si můžeme nechat zdát, tedy nezatopí. Tak jako zde nezatopí „dotovaný“ iPhone, jako Nexus 4 z Google Play…. nějak mě se*** ten náš specifický trh.

  • Pipa (neregistrovaný)

   přesně tak jak může něco něčemu zatopit když to není dostupné, až budou mít výrobní kapacity jako zmiňovaní renomovaní výrobci pak možná.

  • Majco (neregistrovaný)

   No len aby si sa este nedivil.

   [odkaz]#

   Akurat este neupdatovali ten finalny dizajn.

  • hithx (neregistrovaný)

   pokud si objednáte telefon z Číny, který není „otestovaný“ našimi operátory, může se lehce stát, že si z něj jednoduše nezavoláte :)

  • xHeretic (neregistrovaný)

   Teda najít si v parametrech podporu GSM 900/1800 atd… zvládne dnes už i děcko.

   Sám jsem si takhle koupil telefon z Kanady, kde tamní operátor BELL používá některé jiné frekvence ale díky šikovným lidem z XDA se toto dalo softwarově upravit pro použití v Evropě.

  • hithx (neregistrovaný)

   ani nejde o frekvence, ale komunikaci ve zdejší síti a našimi sim. Vím o čem mluvím, nebudu se tu s nikým dohadovat :)

 3. Velda (neregistrovaný)

  No, Samsung, Sony i HTC jsou už dnes poměrně aktivní ve vydávání aktualizací, tak uvidíme, jak na tom bude Oppo… Ale jestli na tom bude třeba jak Ainol, tak to se mají zavedené značky na co těšit… :-)

  Každopádně je to Oppo Xperia P, kdo si nevšiml… :-)

 4. numi (neregistrovaný)

  Super výbava, jen mě zaráží, že Číňani napodobují nakousnuté jabko s tím, že začínají vynechávat sloty pro microSD karty. To bude pro spoustu lidí důvod proč ho nekoupit. Já osobně preferuji karty a telefon, který to nemá nechci i kdyby uměl vařit kafe. S tím co umí včetně toho videa, zaplácnete těch 16 mega jako nic…

  • uni (neregistrovaný)

   Pokud je dostatečná kapacita (což není případ 16GB modelu) a dostupný UMS (což asi nebude případ tohoto modelu), nepřítomnost slotu na karty ani výrazně nevadí, spíše naopak (HTC X+).

  • poterienko (neregistrovaný)

   Proč by měli napodobovat ovoce? To za prvé.

   Za druhé ale ovoce napodobuje např. SE K700.

  • uni (neregistrovaný)

   poterienko: Jsi si jistý s tím srovnáním Apple a SE K700? Mě přijde, že jediné společné může být, že oboje má sloužit ke generování výnosu:-) Ale to můžeš srovnávat i holinky a žiletky, atd.:-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel