Cena:

Milý Ježíšku… nabušený Oppo Find 5 konkurentům slušně zatopí

Telefony od čínských výrobců již dávno nejsou pouze nouzovým řešením, ale naopak by brzy mohly zatopit i renomovaným výrobcům. Po nedávno recenzovaném Xiaomi 2 se na trh dostává další velmi zajímavý smartphone, kterým je již dlouho diskutovaný Oppo Find 5. Tento přístroj byl včera (12. 12. 2012) představen v Pekingu na poměrně velkolepé akci, kde byly vysloveny i plány společnosti Oppo stát velkým hráčem na poli chytrých telefonů.

    

Pojďme si nyní připomenout, čím tento telefon vyniká nad konkurencí. Především je to pětipalcový displej s fullHD rozlišením, což má za následek bezkonkurenční hustotu 441 ppi. Taková hodnota musí být podpořena pořádně výkonným hardwarem, kterým se stal čtyřjádrový král benchmarků Qualcomm Snapdragon S4 Pro s grafickým akcelerátorem Adreno 320 a dvěma gigabajty RAM. Tato kombinace by měla zaručit naprosto plynulý chod operačního systému Android ve verzi 4.1 „Jelly Bean“ včetně těch nejnáročnějších aplikací.

   

Byla by škoda nezmínit, že tloušťka telefonu dosahuje pouze úctyhodných 6,9 mm a jeho váha se zastavila na velmi přijatelné hodnotě 149 gramů, což je na tak velký přístroj velmi slušná hodnota. Parametry dosahují vrcholu i v případě fotoaparátu, ten má totiž rozlišení 13 megapixelů a hlavně dokáže natočit fullHD video až o 120 snímcích za vteřinu, na své si tedy přijdou i příznivci slow motion klipů. Za jeden z nejvybavenějších přístrojů zaplatíte přibližně 500 USD (bez DPH), což platí jak pro domovskou Čínu, tak i pro USA, kde telefon bude též oficiálně dostupný. V Evropě a případě i České republice si o něm zatím musíme nechat zdát, skrze oficiální prodejní kanály zde dostupný nebude.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.