Domů » Bleskovky » Miliardář vyfotil Zemi z vesmíru. Snímky z iPhonu se ihned staly senzací

Miliardář vyfotil Zemi z vesmíru. Snímky z iPhonu se ihned staly senzací

V polovině září odstartovala do vesmíru soukromá třídenní mise Inspiration4, přičemž na palubě lodi Crew Dragon od Space X se vůbec poprvé nevyskytoval ani jeden profesionální astronaut. Čtyřčlenné posádce velel miliardář Jared Isaacman, který misi zároveň financoval. A přestože měl na palubě profesionální fototechniku, pochlubil se i několika záběry naší planety, které pořídil svým iPhonem.

Takto vypadá Země vyfocená iPhonem

Raketa Crew Dragon se v rámci mise Inspiration4 vznášela ve výšce 574 kilometrů, což je dokonce za hranicí oběžné dráhy Mezinárodní vesmírné stanice. Posádka si tak mohla užít pohledy, které zažije málokdo, a právě Jared Isaacman této situace využil a nasdílel na svůj Twitter následující obrázky pořízené iPhonem 12 Pro.

iPhone 12 Pro nesloužil na palubě vesmírného plavidla pouze jako fotoaparát, ale i jako lékařské zařízení. V rámci mise totiž byly prováděny lékařské výzkumy, mimo jiné byl otestován ultrazvukový přístroj Butterfly IQ+ spárovaný právě s jablečným telefonem. Kromě toho bylo ve vesmíru testováno i EKG na hodinkách Apple Watch Series 6.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

  • Zajimave je, ze treba miliardar TomasSX1 ma Samsung:D a vsichni oatatni miliardari iPhone. Proc?
   Tomasi, vysvetli nam to :D

  • iPhone je stále vnímám jako prezentovaní nějakého (vyššího) statusu. Proto má u nás ve firmě iPhona každý skladník 😏

 1. „Anonym6. 10. 2021 v 7:47
  Zajimave je, ze treba miliardar TomasSX1 ma Samsung:D a vsichni oatatni miliardari iPhone. Proc?“
  Ked vsetci miliardari si nechaju narast brady, znamena to, ze aj ja by som si mal? Ci co si tym chcel povedat?

  • Asi tak. Ofce a logika. To sme uz zistili velakrat, ze to nejde do jedenej vety.

 2. Co je na te fotce tak „amazing“ ze to zvladl vyfotit iPhone? Prakticky idealni svetelne podminky, super nasvit… Zas senzace pro senzaci, tohle by vyfotil kdejaky telefon.
  A ze na palube slouzil jako lekarske zarizeni? Ne, opet neni pravda…

 3. Proč tam neletí někdo z vyznavačů placaté Země? Nebo snad nechtějí ostatním dokázat, že je Země placatá? :) Jak snadné je to nyní..

  • Snadne to je. Jen prislusny financni obnos sehnat je uz horsi…

  • Ve druhym videu.

  • Žádné hvězdy, satelity ani „vesmírný“ odpad… Spíš bych se přikláněl k CGI, podobně jako tomu byo u E. Muska a jeho elektromobilu… Stačí se podívat na filmy co se točí posl. dobou v Hollywoodu. Dnes vám vytvoří na počítači naprosto věrohodně, prakticky cokoli. Pro mě tohle důkaz kulatosti rozhodně není… Je to spíš reklama na mobil😀.
   Ps:Kdybyste byl nahoře, nenatočil by jste si např. měsíc?

  • to Roman: Ještě pár let a na oběžnou dráhu bude moci každý. Snad to konečně rozplyne konspirace o plackovitosti Země… :) CGI si klidně zatím ponechte.
   Bordel tam je, jen není vidět. Kdyby byl vidět, i zde na videu, asi by jsme měli na Zemi obrovský problém s dopadem slunečního světla a výletem do kosmu vůbec. Fakt že není vidět se dá přirovnat, jako když koukáte na vozidlo ve vzdálenosti 10km. Zde jste ve výšce cca 500km nad povrchem Země.. Bordel (a žeho je hodně) je rozeset v pásu širokém 10tis km.. Asi jako hledat jehlu v kupce sena. Když vás ale trefí, je to problém.. samozřejmě.. Zkuste si vyhledat slova „orbit altitudes“, pomůže Vám to pochopit realitu.

   A že si nenatočil měsíc.. Možná jo, ale ten je pořád celkem daleko, i z orbitální dráhy… malá bílá tečka, stejně jako ze Země. Měsíc je vzdálen 380tis km, takže 500km tam asi nehraje roly.
   Země je ale větší a je to lepší objekt zájmu, zvláště jako reklama na telefon (proč ne).

 4. Panebože, tohle je asi největší důkaz toho, že uživatelé iPhonu jsou vážně imbe*cilové, užiteční idi*oti nebo technologičtí dinosauři, případně jejich kombinace.

 5. Ve 36 vteřině je vidět na moment chrlící sopka,nebo aspoň to tak vypadá!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).