Miliardář vyfotil Zemi z vesmíru. Snímky z iPhonu se ihned staly senzací

iPhone 1

V polovině září odstartovala do vesmíru soukromá třídenní mise Inspiration4, přičemž na palubě lodi Crew Dragon od Space X se vůbec poprvé nevyskytoval ani jeden profesionální astronaut. Čtyřčlenné posádce velel miliardář Jared Isaacman, který misi zároveň financoval. A přestože měl na palubě profesionální fototechniku, pochlubil se i několika záběry naší planety, které pořídil svým iPhonem.

Takto vypadá Země vyfocená iPhonem

Raketa Crew Dragon se v rámci mise Inspiration4 vznášela ve výšce 574 kilometrů, což je dokonce za hranicí oběžné dráhy Mezinárodní vesmírné stanice. Posádka si tak mohla užít pohledy, které zažije málokdo, a právě Jared Isaacman této situace využil a nasdílel na svůj Twitter následující obrázky pořízené iPhonem 12 Pro.

iPhone 12 Pro nesloužil na palubě vesmírného plavidla pouze jako fotoaparát, ale i jako lékařské zařízení. V rámci mise totiž byly prováděny lékařské výzkumy, mimo jiné byl otestován ultrazvukový přístroj Butterfly IQ+ spárovaný právě s jablečným telefonem. Kromě toho bylo ve vesmíru testováno i EKG na hodinkách Apple Watch Series 6.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku