Domů » Články » Microsoft ZUI: Revoluční koncept ovládání jako u iPhonu?

Microsoft ZUI: Revoluční koncept ovládání jako u iPhonu?

-Microsoft dnes ve své tiskové zprávě oznámil existenci nové nezávislé společnosti ZenZui, která si klade za úkol vyvíjet aplikace usnadňující práci v operačním systému Windows Mobile. Jejich první dítko, propracované grafické prostředí s řadou nadstandardních funkcí, se jmenuje ZUI – Zooming User Interface. Po shlédnutí přiloženého videa bude asi všem jasné, kde vzal Microsoft inspiraci. ZUI by mělo zajistit snadnější a především interaktivnější prohlížení webových stránek, práci s obrázky a další běžné uživatelské úkony. Na videu vypadá aplikace velice vydařeně, uvidíme jak se bude se ZUI pracovat po vydání finální verze produktu.

Je pravda, že se svým ZUI nemůže Microsoft konkurovat operačnímu systému v iPhonu; ten má navíc displej vyrobený zcela odlišnou technologií než klasická PocketPC, a jeho výhodou je, že dokáže najednou snímat i několik doteků prstem na jednou. I tak si ale myslím, že má ZUI na Windows Mobile velikou šanci uspět. K dispozici by měla být verze pro PocketPC i Smartphone telefony. Je jasné, že majitelé chytrých telefonů s WM se budou muset spolehnout pouze na tlačítka, mnohem více zábavy si se ZUI užijí majitelé PocketPC.

Další informace o tomto projektu naleznete na stránkách firmy ZenZui.

Video

Flashová prezentace

Zdroj: PocketPCthoughts

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Pani, nechcem do toho nikomu kecat, ale nieco velmi podobne som videl uz na jesen minuleho roku v Samsungu i760. Dokonca mi to prislo este prepracovanejsie. Nedalo sa to ale vyextrahovat, bolo to pevne ukotvene v zamknutej ROM.

  2. Však ZUI je zatím ve fázi testování a optimalizace… nebál bych se toho, oni to šikovní programátoři z MS doladí do zdárného konce (i když taky pochybuju, že třeba na 200Mhz OMAPu to půjde plynule, ale třeba překvapí)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).