Microsoft ZUI: Revoluční koncept ovládání jako u iPhonu?

-Microsoft dnes ve své tiskové zprávě oznámil existenci nové nezávislé společnosti ZenZui, která si klade za úkol vyvíjet aplikace usnadňující práci v operačním systému Windows Mobile. Jejich první dítko, propracované grafické prostředí s řadou nadstandardních funkcí, se jmenuje ZUI – Zooming User Interface. Po shlédnutí přiloženého videa bude asi všem jasné, kde vzal Microsoft inspiraci. ZUI by mělo zajistit snadnější a především interaktivnější prohlížení webových stránek, práci s obrázky a další běžné uživatelské úkony. Na videu vypadá aplikace velice vydařeně, uvidíme jak se bude se ZUI pracovat po vydání finální verze produktu.

Je pravda, že se svým ZUI nemůže Microsoft konkurovat operačnímu systému v iPhonu; ten má navíc displej vyrobený zcela odlišnou technologií než klasická PocketPC, a jeho výhodou je, že dokáže najednou snímat i několik doteků prstem na jednou. I tak si ale myslím, že má ZUI na Windows Mobile velikou šanci uspět. K dispozici by měla být verze pro PocketPC i Smartphone telefony. Je jasné, že majitelé chytrých telefonů s WM se budou muset spolehnout pouze na tlačítka, mnohem více zábavy si se ZUI užijí majitelé PocketPC.

Další informace o tomto projektu naleznete na stránkách firmy ZenZui.

Zdroj: PocketPCthoughts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku