Microsoft vysvětlil, jak funguje klávesnice ve Windows Phone 8

Jednou z důležitých funkcí, které přinesla nová platforma Windows Phone 8, je i podstatně vylepšená softwarová klávesnice, především její prediktivní slovník. Na oficiálním blogu Microsoftu teď vyšel článek shrnující zajímavá data a myšlenky, které samotným změnám předcházely.

Funkce prediktivního nabízení a automatický oprav slov se nově nazývá Word Flow. Microsoft při její tvorbě vycházel ze statistik, podle kterých průměrný člověk pošle z telefonu 20 až 30 zpráv denně (kdo z vás to má?), ve kterých logicky udělá také spoustu chyb. Nový systém prý nabídne až 94% přesnost oprav, čímž podstatně usnadňuje psaní. Samotný slovník byl prý vytvořen ve spolupráci s týmem MS Office, který má v této oblasti dlouholeté zkušenosti.

Word Flow ale není jenom předem nastavený slovník, průběžně se totiž učí návykům uživatele, automaticky si ukládá často používané výrazy a na jejich základě předpovídá, co vlastně chcete na svém telefonu napsat. Navíc, pokud mu to dovolíte, sleduje a odesílá vámi zadávaný text na servery Microsoftu, aby jej bylo možné nadále vylepšovat. Pochopitelně jsou přitom ale vyloučena uživatelská jména, hesla, číselné kombinace a další data, která jsou vyhodnocena jako citlivá. Zajímavostí je seznam nejčastěji psaných frází, které Microsoft dosud nasbíral. Také na jejich základě totiž slovník nabízí výrazy, které bude uživatel možná potřebovat.

 

Výše uvedené údaje se sice týkají především anglického jazyka, jejich principy jsou ale samozřejmě využívány také pro český prediktivný slovník. Pokud už vlastníte telefon s Windows Phone 8, pochlubte se v diskuzi, jak jste s funkcí Word Flow spokojeni? Zaznamenali jste už nějaké průběžné zlepšení? Máte pocit, že se od vás učí? Používáte ji vůbec? Těšíme se na vaše názory.

Zdroj: Windows Phone Blog

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku