Domů » Bleskovky » Microsoft: V Tangu poběží až 95 % stávajících aplikací

Microsoft: V Tangu poběží až 95 % stávajících aplikací

Na MWC v Barceloně byly oficiálně představeny první telefony s novou verzí systému Windows Phone s kódovým označením Tango. Již dříve jsme ale věděli, jaká HW omezení s sebou tato aktualizace přinese. Pro Microsoft je to cesta, jak dostat svůj mobilní systém na další trhy a do kapes méně náročných uživatelů, kteří zvažují každou utracenou korunu. Co ale budou osekané parametry telefonů znamenat pro vývojáře aplikací?

Pro ty je určitě nejdůležitější novinkou snížení paměti RAM na polovinu. Microsoft tvrdí, že až 95 % existujících programů se s touto změnou bez problému vypořádá, tvůrcům těch zbývajících pěti procent doporučuje zvážit další optimalizaci. Vývojáři si už teď mohou stáhnout novou verzi SDK včetně emulátoru, který jim napoví, jak se s jejich produkty nové telefony poperou. Redmondská společnost také potvrdila dřívější spekulace o tom, že v Tangu nebudou fungovat Živé dlaždice. Důvod je prostý, veškeré procesy na pozadí budou kvůli slabšímu HW sníženy na naprosté minimum.

Nejblížší aktualizace ale nepřinese pouze omezení. Kromě několika nových funckcí je důležitou zprávou také rozšíření Marketplace do nových zemí. Během následujícího měsíce se obchod s apliacemi otevře i pro obyvatele Slovenska a dalších 22 zemí. Díky všem těmto změnám tak Tango podle Microsoftu přinese vývojářům až 60% navýšení počtu potenciálních zákazníků. A to už stojí za tu námahu s optimalizací, nemyslíte?

Zdroj: PocketNow

Miroslav Havlíček

12 komentářů

 1. predavat vsak stale nebudeme moct, ze? (Slovensko)

 2. Max (neregistrovaný)

  „v Tangu nebudou fungovat Živé dlaždice“ ale budou, ovšem ne u aplikací třetích stran ;-) Notifikace základních tiles, jako zprávy, telefon a kalendář fungují.

 3. Fred (neregistrovaný)

  Funguji i push notifikace tretich stran – takze pocet zprav ruznych kecalku a podobne pojedou taky. Uzivatele se musi jen rozloucit treba s pocasim…

 4. vita (neregistrovaný)

  Tango tedy nebude pro současné telefony druhé generace, ale pouze pro low-endy? Nebo tomu blbě rozumím a Tango přijde pro všechny a omezení bude pouze pro low-endy. Kdy ho Microsoft vydají? Dik

  • Fred (neregistrovaný)

   Bude pro vsechny telefony s omezenim pro ty s nizsimi specifikacemi. Vyjit by melo v Dubnu…

  • Tak zmatečnost informací kolem Tanga pokračuje dál, nedávno jsem četl (podle mě logické) upřesnění, že Tango je prostě aktualizace pro všechny telefony a nižší hardwarové nároky a s ní spojené případné omezení není totéž co celé Tango a tady v tom článku se zase píše „V Tangu poběží až 95 % stávajících aplikací“ – znamená to, že např. Lumia 800 Tango nedostane? Už by bylo fajn, kdyby to někdo dokázal jasně upřesnit, pokud tedy ta informace je dneska oficiálně k dispozici.

  • Martin (neregistrovaný)

   Andreas: Tady je to napsané trochu lépe [odkaz]

 5. vita (neregistrovaný)

  Souhlas s andreasem, tendle článek je napsanej úplně na hlavu..

  • Jjjj (neregistrovaný)

   Ja bych rekl, ze to psal nekdo kdo vubec nevi o cem je rec. A zrovna prevzate od pocketnow a prelozene.

   Autor bohuzel zapomel, ze Tango je velkou aktualizaci pro vsech WP device. Prevzate clanek od pocketnow se zameruje na podminky pro fungovani low-end na Tango.

   LiveTiles nepujde na low-end kvůli narocnost HW je jasne(snad se da nastavit push na nejake interval, jinak z LiveTiles stane zbytecnou ikonku o hodne velke rozmeru)

   Kazdopadne MS se nechal slyset, ze rozhrani mezi low-end a high-end budou jasne vymezene.

 6. S těmi procesy na pozadí mě tedy nepotěšili. Hudba prý údajně půjde, ale jinak si aplikace 3.stran neškrtnou. Jenže tím to dost okleští, když i lowend androidu tohle umí, i když dýchavičně. Podle mě, kdyby to rozdělili a pouštěli to postupně (např. zvětšením času), tak by to fungovalo i tak. Prostě mi to přijde jako nesmyslné a zabíjející omezení.

 7. bezy (neregistrovaný)

  Spustit jednou za 30 minut background agenta trvajícího několik vteřin, to nevim jak může bejt náročný..

 8. bubnu (neregistrovaný)

  ktovie ako to bude potom s Apollo či pojde aj na tych slabších zariadeniach

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).