Domů » Bleskovky » Microsoft upravil specifikace chytrých telefonů nižší třídy

Microsoft upravil specifikace chytrých telefonů nižší třídy

Při představení ZTE Tania jsme se podivovali, že má tento telefon jen 4 GB vnitřního úložiště ROM, ačkoliv v dosavadních pravidlech Microsoftu pro zařízení nižší třídy (takzvané Chasis 1) bylo jasně napsáno „minimum 8GB paměti ROM“. A nedávno se skutečně potvrdilo, že Microsoft přehodnotil minimální požadavky na low-end zařízení a malinko utáhl opasek, aby ještě více snížil cenu. Nové specifikace byly představeny na konferenci v Japonsku a jsou následující:

 • kapacitní multidotykový displej s podporou až 4 bodů dotyku a rozlišením WVGA
 • A-GPS, akcelerometr, kompas, proximity senzor
 • fotoaparát: 3 Mpx a více
 • konektory: microUSB a 3,5mm audio jack
 • vnitřní úložiště: 2 GB a více

WP7

Je zajímavé, že typ, ani takt procesoru nebyly zatím specifikovány, což by teoreticky mohlo znamenat, že by Microsoft zvažoval u této řady použití jiných než Qualcomm procesorů.

Zdroj: WPCentral

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

7 komentářů

 1. LTE – řekl bych ZTE :)

 2. Som velmi zvedavy, aka bude rychlost tychto lowend WP7 zariadeni v porovnani s podobnou kategoriou, kde bude vo vybave Android.

 3. Budou rozdíly mezi lowendovými a highendovými WP7 jen kvantitativní, nebo i kvalitativní? Mám na mysli jestli se může stát, že na lowendu s WP7 nějaká aplikace běžně fungující na highendu s WP7 nepoběží?
  Btw porovnávat rychlost Androidu s WP7 mi připadá jako porovnávat rychlost sporťáku s rychlíkem, oba dosahují v provozu podobné maximálky, jen rychlík holt musí jen po kolejích.

  • Ruslan Botsyurko

   S podporou aplikací by neměl být problém, ba naopak – například low-endy s Androidem mívají běžně menší rozlišení displeje a vývojáři tak kvůli tomu musí leckdy vytvářet další verzi programu speciálně pro low-end, zatímco low-endy s WP7 by měly mít mít shodné rozlišení (WVGA)jako high-endy, takže by s kompatibilitou neměl být sebemenší problém. Rozdíl bude znát na náročnějších hrách, ale na běžné aplikace by měla stačit i ta základní hardwarová výbava.

 4. Jasan, díky za objasnění. :-)

 5. Miroslav Havlíček

  Myslím, že právě z Androidu se MS poučil. Povolil absenci „postradatelných“ fíčurek (světelný senzor, extra kapacita), ale zachoval ty, které jsou pro bezproblémový běh systému nutné. Nikde se např. nepíše o procesoru, ale věřím, že u něj MS nepoleví právě kvůli zachování plynulého běhu systému a aplikací.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).