Domů » Bleskovky » Microsoft ukázal odolnost tabletu Surface, vyrobil z něj skateboard

Microsoft ukázal odolnost tabletu Surface, vyrobil z něj skateboard

Už víme, že se nové tablety Microsoft Surface budou moci pochlubit slušnou odolností. Svědčí o tom nejen přítomnost ochranného skla Gorilla Glass druhé generace, ale i použité šasi z hořčíkové slitiny. Steven Sinofsky, prezident divize Windows a Windows Live, se ale rozhodl ukázat, že Surface odolá nejen škrábancům od klíčů a podobným drobným defektům, ale i mnohem hrubšímu zacházení.

Sestavil si tedy vlastní skateboard, u kterého místo tradičního laminátového či dřevěného prkna připevnil ke kolečkům právě Surface. A aby dokázal, že je tablet opravdu odolný, nejenže se na něm sám projel, ale předvedl prý také několik skoků.

O tom, jak se mu jeho freestylové snažení vydařilo, sice zprávy nemáme, víme ale, že Surface toto zacházení přežil bez úhony. Zdá se tedy, že se noví majitelé nebudou muset o svého elektronického miláčka příliš bát.

Zdroj: Steven Sinofski (@stevesi) 

Miroslav Havlíček

14 komentářů

 1. No se svým Nexusem 7 to asi zkoušet nebudu :-)

 2. Na stejným principu funguje i normální skejt, teda že stojíte víceméně nad trekama, který přenášejí svislou reakci. Tady je u toho tabletu je ale deska tak krátká, že treky jsou téměř u sebe, takže na desku nevzniká téměř žádné ohybové napětí. Tohle můžete udělat s každým tabletem, veškerou sílu vám přenáší treky..

  • Pochybuju, že to lze udělat s každým tabletem. Ale je pravděpodobné, že se to dá udělat s více než jedním.

  • ale uvedom si že aj tak tú váhu musí tak konštrukcia udržať, lebo ona sa neprenesie okolo tabletu, ale je tam záťaž na sklo, a keď to vydržal tak je to fakt odolný tablet

  • ING (neregistrovaný)

   tak to skus napriklad s nexusom… si fyzik jak ma byt :D palec hore gatky dole

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Moc nemusím tyhle předváděčky, lidi pak budou nenávistně psát, že se Surface hodí jen na ježdění, jako např. Lumie na zatloukání hřebíků. Ale k věci. Co jste napsal, je samozřejmě nesmysl. Rohy tabletu přesahují „podvozek“ a pokud by tam byl plastový tablet, ty rohy by se pod vaší váhou ohnuly. To, že to vydrží střed je možné, ale ty rohy a hrany by byly úplně v háji.

  • LISTER0: Předpokládám, že máte zkušenosti v oblasti pružnosti a konstruování nosníků. Jestli ano, tak rád uznám, že to takhle fungovat nebude a napsal jsem nesmysl. Ale jestli to jen váš nezávislý pohled bez znalostí, tak nechápu, že z fleku napíšete, že je to nesmysl :)

  • lister0 (neregistrovaný)

   Používám hlavu. Nedovedu si představit, že by 9mm tenký tablet z tenoučkého plastu a tenoučké plechové kostry, kde už je pak jen základovka, která je sama o sobě ohebná, vydržel mých 95kg (resp. cca půlka z toho), kdybych tomu stoupnul na hranu:) Sorry, na to nepotřebuju být konstruktér, abych věděl, že je to blbost. Docela se divím , že to vydržel ten Surface. Ono je to jedno, jezdit na tom nikdo nebude.

 3. já chci video se Sinovskim na tabletu :)

 4. no Gorilla Glass skutocne nieje znakom ododlnosti, ma ho kazdy drahsi smartphone/tablet a jeden nestastny pad ho dokaze poslat do vacsnych lovist

 5. kuckuc (neregistrovaný)

  ked tak na to pozerám tak ten človiečik ma 155cm a asi 48kg

  takže to nebol boh vie aký brutál test

 6. Tohle by vydržel i Nexus7. Fail reklama ,ale nějací ovce na to skočí…

 7. a) 1. odkaz nefunguje, směřuje na lokální soubor

  b) nejedná se o nic světoborného, resp. nového, toto udělala před časem lidová tvořivost na iPadě, PR oddělení MS je zřejmě v tvůrčí krizi

  c) děkujeme za návod, k čemu je ta placka asi dobrá:-)

  d) to možná nejpodstatnější z novinky nevyplynulo, ty mizerné fotky jsou z Nokie 900

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).