Domů » Bleskovky » Microsoft ukázal odolnost tabletu Surface, vyrobil z něj skateboard

Microsoft ukázal odolnost tabletu Surface, vyrobil z něj skateboard

Už víme, že se nové tablety Microsoft Surface budou moci pochlubit slušnou odolností. Svědčí o tom nejen přítomnost ochranného skla Gorilla Glass druhé generace, ale i použité šasi z hořčíkové slitiny. Steven Sinofsky, prezident divize Windows a Windows Live, se ale rozhodl ukázat, že Surface odolá nejen škrábancům od klíčů a podobným drobným defektům, ale i mnohem hrubšímu zacházení.

Sestavil si tedy vlastní skateboard, u kterého místo tradičního laminátového či dřevěného prkna připevnil ke kolečkům právě Surface. A aby dokázal, že je tablet opravdu odolný, nejenže se na něm sám projel, ale předvedl prý také několik skoků.


O tom, jak se mu jeho freestylové snažení vydařilo, sice zprávy nemáme, víme ale, že Surface toto zacházení přežil bez úhony. Zdá se tedy, že se noví majitelé nebudou muset o svého elektronického miláčka příliš bát.

Zdroj: Steven Sinofski (@stevesi) 

Miroslav Havlíček

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Revin
Anonym
Revin

No se svým Nexusem 7 to asi zkoušet nebudu :-)

VNavrátil
Anonym
VNavrátil

Na stejným principu funguje i normální skejt, teda že stojíte víceméně nad trekama, který přenášejí svislou reakci. Tady je u toho tabletu je ale deska tak krátká, že treky jsou téměř u sebe, takže na desku nevzniká téměř žádné ohybové napětí. Tohle můžete udělat s každým tabletem, veškerou sílu vám přenáší treky..

mceza
Anonym
mceza

Pochybuju, že to lze udělat s každým tabletem. Ale je pravděpodobné, že se to dá udělat s více než jedním.

shagy2301
Anonym
shagy2301

ale uvedom si že aj tak tú váhu musí tak konštrukcia udržať, lebo ona sa neprenesie okolo tabletu, ale je tam záťaž na sklo, a keď to vydržal tak je to fakt odolný tablet

ING (neregistrovaný)
Anonym
ING (neregistrovaný)

tak to skus napriklad s nexusom… si fyzik jak ma byt :D palec hore gatky dole

Lister0 (neregistrovaný)
Anonym
Lister0 (neregistrovaný)

Moc nemusím tyhle předváděčky, lidi pak budou nenávistně psát, že se Surface hodí jen na ježdění, jako např. Lumie na zatloukání hřebíků. Ale k věci. Co jste napsal, je samozřejmě nesmysl. Rohy tabletu přesahují „podvozek“ a pokud by tam byl plastový tablet, ty rohy by se pod vaší váhou ohnuly. To, že to vydrží střed je možné, ale ty rohy a hrany by byly úplně v háji.

VNavrátil
Anonym
VNavrátil

LISTER0: Předpokládám, že máte zkušenosti v oblasti pružnosti a konstruování nosníků. Jestli ano, tak rád uznám, že to takhle fungovat nebude a napsal jsem nesmysl. Ale jestli to jen váš nezávislý pohled bez znalostí, tak nechápu, že z fleku napíšete, že je to nesmysl :)

lister0 (neregistrovaný)
Anonym
lister0 (neregistrovaný)

Používám hlavu. Nedovedu si představit, že by 9mm tenký tablet z tenoučkého plastu a tenoučké plechové kostry, kde už je pak jen základovka, která je sama o sobě ohebná, vydržel mých 95kg (resp. cca půlka z toho), kdybych tomu stoupnul na hranu:) Sorry, na to nepotřebuju být konstruktér, abych věděl, že je to blbost. Docela se divím , že to vydržel ten Surface. Ono je to jedno, jezdit na tom nikdo nebude.

mimonaut
Anonym
mimonaut

já chci video se Sinovskim na tabletu :)