Microsoft prý plánuje referenční design pro levné telefony s Windows Phone 8

Zatímco smartphonové trhy v západní a střední Evropě, Severní Americe a částečně i ve východní Asii jsou prakticky přeplněné a nové platformy se na nich prosazují jen velice těžko za cenu vysokého úsilí a nákladů, existuje celá řada států, kde je toto odvětví ještě na vzestupu, nebo se k němu dokonce teprve chystá. A právě v těchto zemích chce Microsoft v budoucnu získat  silnou pozici se svým operačním systémem Windows Phone 8.

Pomoci mu k tomu má údajně připravovaný referenční design telefonů nižší a nižší střední třídy. Ten má navíc sloužit i při přesvědčování dalších čínských výrobců chytrých telefonů, aby do svých zařízení nasazovali rovněž mobilní systém z Redmondu. Softies na tomto kroku údajně velice úzce spolupracují také s výrobci chipsetů včetně Qualcommu. Spekuluje se i o MediaTeku, který má úzké vazby na čínské výrobce a byl by tak pro softwarového giganta velice cenným spojencem.

Finální podoba referenčních smartphonů by měla být odhalena někdy v polovině roku 2013 s tím, že její první zástupci by se na trhu měli objevit v následujících měsících.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku