Domů » Bleskovky » Microsoft prý plánuje referenční design pro levné telefony s Windows Phone 8

Microsoft prý plánuje referenční design pro levné telefony s Windows Phone 8

Zatímco smartphonové trhy v západní a střední Evropě, Severní Americe a částečně i ve východní Asii jsou prakticky přeplněné a nové platformy se na nich prosazují jen velice těžko za cenu vysokého úsilí a nákladů, existuje celá řada států, kde je toto odvětví ještě na vzestupu, nebo se k němu dokonce teprve chystá. A právě v těchto zemích chce Microsoft v budoucnu získat  silnou pozici se svým operačním systémem Windows Phone 8.

Pomoci mu k tomu má údajně připravovaný referenční design telefonů nižší a nižší střední třídy. Ten má navíc sloužit i při přesvědčování dalších čínských výrobců chytrých telefonů, aby do svých zařízení nasazovali rovněž mobilní systém z Redmondu. Softies na tomto kroku údajně velice úzce spolupracují také s výrobci chipsetů včetně Qualcommu. Spekuluje se i o MediaTeku, který má úzké vazby na čínské výrobce a byl by tak pro softwarového giganta velice cenným spojencem.

Finální podoba referenčních smartphonů by měla být odhalena někdy v polovině roku 2013 s tím, že její první zástupci by se na trhu měli objevit v následujících měsících.

Miroslav Havlíček

2 komentářů

  1. Zase pozde. Redmondsti si uvedomili, ze v US neuspejou, tak budou sbirat dobky, kde se da.

    • To se divím, že Tě tady za to co jsi napsal nezpracovává nějakej jouda nebo dokonce ekonom, že nemáš pravdu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).