Domů » Bleskovky » Microsoft prý na konci roku ukončí prodej Lumií

Microsoft prý na konci roku ukončí prodej Lumií

Letos v únoru byl představen smartphone Lumia 650 (recenze), který za touto řadou dlaždicových telefonů definitivně zavřel pomyslné dveře. Podíl mobilních Windows klesl na úroveň statistické chyby a Microsoft se zbavuje posledních skladových zásob za výprodejové ceny (více informací).

Recenze Microsoft Lumia 650

Z hlavní stránky amerického webového obchodu Microsoftu se sekce Lumia vytratila a telefony byly přesunuty do obecné části zařízení. Koncem letošního roku však mají Lumie z Windows Store zmizet úplně. Tuto zprávu sdělil serveru Winbeta.org jeden ze zaměstnanců Microsoftu, který si však přál zůstat v anonymitě. Konec Lumií má uvolnit prostor ostatním výrobcům smartphonů, ovšem kvůli nejisté perspektivě se do výroby telefonů s Windows nikdo nehrne.

HP_Elite_x3-Lead_Promo_0-650x430
HP to zkouší v enterprise sektoru

Microsoft údajně připravuje nový smartphone nesoucí značku Surface, které má (podobně jako Nexusy od Google) ukázat výrobcům, „jak to má vypadat“. Podle posledních zpráv analytičky Mary Jo Foley však Surface Phone přijde až v polovině příštího roku. V tu dobu už si ale zřejmě na Windows Mobile nikdo ani nevzpomene.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
115 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments