Domů » Bleskovky » Microsoft Project xCloud: hry z Xboxu si zahrajete i na telefonu s Androidem

Microsoft Project xCloud: hry z Xboxu si zahrajete i na telefonu s Androidem

Microsoft letos na konferenci E3 naznačil, že chystá novou platformu pro streamované hraní. Nyní tato iniciativa nabírá konkrétnější obrysy schované pod kódové označení Project xCloud.

Konzolové hry na Androidu

Project xCloud má nabídnout hráčům konzolových AAA titulů naprostou svobodu, své oblíbené hry budou moci hrát nejen na Xboxu, ale i na počítačích, tabletech či smartphonech, a to zcela nezávisle na operačním systému. Všechna výše uvedená zařízení budou pouze tenkými klienty zprostředkovávajícími obrazové informace, zatímco veškeré výpočty budou s pomocí Azure běžet na serverech Microsoftu. Hry půjde ovládat mnoha způsoby, například spárovaným gamepadem či přímo dotykovým displejem. Pochopitelně pro co nejlepší odezvu bude vyžadováno kvalitní internetové připojení.

Beta nejdříve v příštím roce

Project xCloud je zatím v počátcích vývoje, první beta test máme očekávat až později v příštím roce. Podle dřívějších spekulací dokonce Microsoft plánuje levnější konzoli Xbox, která nebude obsahovat příliš výkonný hardware a bude určena právě pro cloudové hraní.

Microsoft chystá nové Xboxy. Při hraní se nebudou spoléhat pouze na vlastní výkon

Budoucnost v tomto odvětví vidí i Google, který v minulém týdnu představil možnost zahrát si přímo v prohlížeči Chrome hru Assassin’s Creed Odyssey.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. orgasmic (neregistrovaný)

    Chápu to správně, že si třeba na mobilu/tabletu/PC zahraji přes tuto službu i exkluzivní hry, které na PC nejsou?
    Třeba NHL či RR2?

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *