Domů » Bleskovky » Microsoft Project xCloud: hry z Xboxu si zahrajete i na telefonu s Androidem

Microsoft Project xCloud: hry z Xboxu si zahrajete i na telefonu s Androidem

Microsoft letos na konferenci E3 naznačil, že chystá novou platformu pro streamované hraní. Nyní tato iniciativa nabírá konkrétnější obrysy schované pod kódové označení Project xCloud.

Project xCloud: Gaming with you at the center

Konzolové hry na Androidu

Project xCloud má nabídnout hráčům konzolových AAA titulů naprostou svobodu, své oblíbené hry budou moci hrát nejen na Xboxu, ale i na počítačích, tabletech či smartphonech, a to zcela nezávisle na operačním systému. Všechna výše uvedená zařízení budou pouze tenkými klienty zprostředkovávajícími obrazové informace, zatímco veškeré výpočty budou s pomocí Azure běžet na serverech Microsoftu. Hry půjde ovládat mnoha způsoby, například spárovaným gamepadem či přímo dotykovým displejem. Pochopitelně pro co nejlepší odezvu bude vyžadováno kvalitní internetové připojení.

Beta nejdříve v příštím roce

Project xCloud je zatím v počátcích vývoje, první beta test máme očekávat až později v příštím roce. Podle dřívějších spekulací dokonce Microsoft plánuje levnější konzoli Xbox, která nebude obsahovat příliš výkonný hardware a bude určena právě pro cloudové hraní.

Microsoft chystá nové Xboxy. Při hraní se nebudou spoléhat pouze na vlastní výkon

Budoucnost v tomto odvětví vidí i Google, který v minulém týdnu představil možnost zahrát si přímo v prohlížeči Chrome hru Assassin’s Creed Odyssey.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Chápu to správně, že si třeba na mobilu/tabletu/PC zahraji přes tuto službu i exkluzivní hry, které na PC nejsou?
    Třeba NHL či RR2?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).