Domů » Bleskovky » Microsoft chystá nové Xboxy. Při hraní se nebudou spoléhat pouze na vlastní výkon

Microsoft chystá nové Xboxy. Při hraní se nebudou spoléhat pouze na vlastní výkon

Microsoft v minulém týdnu oznámil finanční výsledky za druhý letošní kvartál, potažmo za celý fiskální rok 2018. Radost mu dělají prakticky všechna odvětví, mezi nimi i herní divize, která má na svědomí konzole Xbox a herní službu Xbox Live. Krátce po ohlášení finančních výsledků se nechal ředitel Microsoftu Satya Nadella slyšet, že hodlá do obsahu, komunit a cloudových služeb pro hry agresivně investovat, takže se můžeme těšit na spoustu herních novinek.

Dva nové Xboxy

Mezi nimi mají být i dvě nové herní konzole s kódovým označením Scarlett a také nová služba pro streamování herního obsahu Scarlett Cloud. Tato služba bude zásadní zejména pro jednu z chystaných konzolí, neboť ta jako taková nebude obsahovat příliš výkonný hardware, a bude se spoléhat právě na streamování. Lokálně mají být údajně akcelerovány jen vybrané části, aby došlo ke snížení latence.

Druhá konzole má být plnohodnotným nástupcem Xboxu One X s ještě výkonnějším hardwarem. Co je však důležité, obě konzole mají být schopné spouštět ty samé tituly. Jen u jedné si zaplatíte za hardware, druhá bude levnější, ale zase bude vyžadovat velice silnou datovou konektivitu.

Microsoft také pracuje na funkci Fast Start, která dovolí zahájit hraní již během samotného stahování hry ze serverů; podobně například již dnes funguje balík Office na počítačích Windows. Koneckonců kdoví, jestli Microsoft nakonec nezpřístupní i onu herní streamovací službu i ve své Xbox aplikaci pro Windows 10.

Obě dvě konzole mají být podle reportu dostupné v roce 2020.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Tak to jsem zvědav, s čím přijdou kuci Mrkvosovští. :)

  2. Uvidíme, co se z toho nakonec vyvrbí – One X zatím sviští parádně, bez CPU bottlenecku by to bylo naprosto perfektní.

  3. Radeji by se meli soustredit na Windows 10. Po tolika letech je to porad nedodelek.

  4. „Microsoft také pracuje na funkci Fast Start, která dovolí zahájit hraní již během samotného stahování hry ze serverů“

    Což na PS4 funguje už nějaký ten pátek. Ale je to příjemná věc, to se musí uznat. Zrovna tohle jsou ty drobnosti, které by od sebe měli kopírovat snad povinně.

    • Na Xboxu to také funguje, nyní se budou hry spouštět ještě rychleji…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).