TOPlist

Microsoft představil Windows Embedded Handheld 6.5, které vycházejí z WM 6.5

V Redmondu minulý týden dokončili novou verzi operačního systému Windows Embedded Handheld 6.5, který vychází z nám dobře známých Windows Mobile 6.5 a je určený pro podniková zařízení, čtečky a nejrůznější terminály. V klasickém telefonu se s nimi tedy nesetkáte, ale přesto jsou tato zařízení všude kolem nás. Jedním příkladem za všechny mohou být sklady obchodních domů, ve kterých se podobná zařízení používají pro evidenci zboží; využití je samozřejmě mnohem rozsáhlejší.

Windows Embedded Handheld 6.5 vycházejí z Windows Mobile 6.5 a přebírají z něj veškeré funkce spojené s připojením, zabezpečením a správou systému. Potěší i kompatibilita s aplikacemi napsanými pro Windows Mobile 6.5. Vzhled operačního systému opět velmi připomíná Windows Mobile ve verzi 6.5.3, i když bychom zde našli drobné rozdíly, které vznikly při uzpůsobení pro potřeby použití v podnikové sféře. Podle Microsoftu je nyní platforma Windows Embedded Handheld 6.5 výrazně flexibilnější; výrobci mohou u svých zařízení využít podpory širokého spektra rozlišení displeje, celé řady vstupních metod, kompatibility s množstvím rozšiřujícího příslušenství a širší možnosti připojení. Microsoft pro tento systém nabízí podporu do konce roku 2014 s možností rozšířené podpory až do roku 2019.

- - -
Motorola ES400 a zařízení z řady Intermec 70 series

Jedním ze zástupců zařízení s WEH 6.5 je Motorola ES400, která nabízí dotykový VGA displej s úhlopříčkou 3″ (rezistivní, 65k barev), 1 GB ROM, 256 MB RAM či procesor Qualcomm MSM 7627 taktovaný na frekvenci 600 MHz. Fotoaparát s autofocusem umístěný na zadní straně disponuje rozlišením 3,2Mpx a je schopný přesně snímat čárové kódy. U tohoto typu zařízení nesmí chybět ani čtečka otisku prstů, GPS navigace, Bluetooth a Wi-Fi s podporou standardů 802.11b/g. Zajímavostí je podpora nejen GSM/HSDPA sítí, ale i CDMA. V základu se prodává s baterií o kapacitě 1540 mAh, nicméně Motorola nabízí jako volitelné příslušenství i 3080mAh akumulátor. K rychlému zadávání znaků slouží čtyřřádková QWERTY klávesnice, nad kterou má svůj prostor několik systémových kláves. Kryt telefonu je vyztužený a vydrží tedy i méně šetrné zacházení. Hmotnost vzhledem k zaměření zařízení není nejhorší, 156 gramů se základní baterií vám v kapse díru neudělá; rozměry jsou 129 × 60,4 × 16,4 mm.

Zdroj: WPCentral

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku