Domů » Bleskovky » Microsoft představil levnější stylus pro tablety Surface. Má to ale háček

Microsoft představil levnější stylus pro tablety Surface. Má to ale háček

Microsoft se včera účastnil BETT Education Conference, na které překvapivě představil i nový hardware. Kromě několika levných počítačů od firem Lenovo, Acer a Dell se zaměřením na studenty, propagoval i svůj nový stylus nazvaný Clasroom Pen. Jedná se o výrazně levnější variantu pera Surface Pen, má to ovšem drobný háček.

Microsoft Classroom Pen stojí pouze 40 dolarů (asi 900 korun bez DPH), ovšem tato cena je podmíněna nákupem balíku 20 kusů za 800 dolarů (asi 18 tisíc korun bez DPH). Pero si budou moci koupit pouze zákazníci ze školního sektoru, a to pouze v zemích, kde se oficiálně tablety Surface prodávají. Classroom Pen je určen zejména pro nejlevnější model Surface Go, avšak díky použité technologii N-Trig by neměl být problém s jeho použitím i u tabletů Surface Pro 3 a novějších. Kromě stylusu samotného se v balení nachází ještě náhradní hrot.

Odpověď na Logitech Crayon pro iPad

Microsoft představenou novinkou reaguje na základní iPad, který byl představen loni společně s tužkou Logitech Crayon, která je také levnější než Apple Pencil, avšak v ruce studenta zastane stejnou práci.

Apple vypustil do světa nový iPad pro studenty: nižší cena a podpora pera

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).