Domů » Bleskovky » Microsoft lákal vývojáře na Surface Duo. Tabletu se však před publikem nechtělo fungovat

Microsoft lákal vývojáře na Surface Duo. Tabletu se však před publikem nechtělo fungovat

Microsoft minulý týden uspořádal livestream, kde mimo jiné ukazoval Surface Duo s duální obrazovkou. K oficiálnímu odhalení zařízení dojde až v říjnu, do prodeje by pak mělo vstoupit v předvánoční sezoně. Živé vysílání, které mělo především navnadit vývojáře k tvorbě aplikací pro duální obrazovku, se však Microsoftu poněkud vymklo z rukou.

surface duo

Duální obrazovce se nechtělo fungovat

Dvojice zařízení Surface Duo totiž rozhodně nefungovala podle představ – moderátorovi se i přes veškerou snahu nedařilo přesunout aplikaci z jednoho displeje na druhý, načež zařízení přestalo fungovat úplně. Microsoft se v návaznosti na nevydařenou prezentaci rozhodl, že video natočí znovu – tentokrát už vše fungovalo bez problémů. Na začátku videa se proto objevilo upozornění, že některé části prezentace byly po jejím skončení dodatečně upraveny.

Microsoft 365 Developer Day: Dual-screen experiences (Duo demo comparison)

Není to tak dávno, co se na internetu objevilo video zachycující Surface Duo při skutečném používání. Krátká nahrávka odhalila nepříliš odladěné uživatelské prostředí. Nutno však podotknout, že všechna dosud prezentovaná zařízení Surface Duo pocházejí z preprodukce. Vydání je poměrně daleko, a Microsoft tak má dostatek času, aby veškeré nedostatky odstranil.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Typický nedodělek od mrkvosoftu. Jak jsme už x dekád zvyklí.

    • Je to teprve demo proboha. Tohle se může stát všude. Stalo se to při prezentaci Applu i Googlu i dalším velkým. Je to risk předvádět nehotový produkt, ale zvládli tu situaci podle videa docela dobře. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).