Domů » Bleskovky » Microsoft kvůli koronaviru hlásí téměř 800% nárůst používání cloudových služeb

Microsoft kvůli koronaviru hlásí téměř 800% nárůst používání cloudových služeb

Microsoft oznámil, že v oblastech, kde byla zavedena opatření pro zpomalení šíření koronavirové nákazy, zaznamenal v minulém týdnu o 775 % vyšší spotřebu svých cloudových služeb. Nebývalý nárůst se týká služeb Microsoft Teams, Windows Virtual Desktop, Power BI a komponent Xboxu Xbox Game Pass, Xbox Live a Mixer.

Microsoft Surface logo
Microsoft Surface, zdroj: oficiální

 

Softwarový gigant zavede nebo již zavedl různá dočasná opatření, aby předešel přetížení internetu. Např. v rámci služby Microsoft Teams vypne některé „méně významné“ funkce jako přesnost kontrol přítomnosti uživatelů v reálném čase. Pokud jde o hraní, již zablokoval možnost přidávat nové profily do služby Xbox Live a obrázky pozadí na konzoli Xbox One a s herními vydavateli momentálně pracuje na tom, aby aktualizace do her byly dostupné jen mimo dobu nejvyšší denní aktivity.

Microsoft není sám, kdo se snaží dočasnými opatřeními zamezit přetížení sítě. V minulých dnech tak učinily streamovací platformy YouTube a Netflix (v Evropě snížily kvalitu streamování) nebo společnost Sony, která snížila rychlost stahování her na PlayStation.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lerion
Anonym
lerion
Offline

Nejenom cloudovych sluzeb. Surfacy v lepsich konfiguracich nejsou nikde na skladech a dodani je nejiste. Nase firma potrebuje 300 novych Surface Laptopu nebo Surface Booku a nikde nic :D