Domů » Bleskovky » Microsoft chystá vlastní palubní systém založený na propojení s telefonem

Microsoft chystá vlastní palubní systém založený na propojení s telefonem

Hlavní událostí na konferenci Build 2014 bylo představení nové verze operačního systému Windows Phone, 8.1. Nebyla to ovšem jediná zajímavá novinka, jednou z těch dalších je třeba palubní systém pro automobily zakládající na propojení s Windows Phone telefonem. Data ze zařízení připojeného pomocí technologie MirrorLink se budou v automobilu zrcadlit v prostředí přizpůsobeném pro dané použití, tedy s velkými ovládacími prvky a přehledně uspořádanými informacemi. Pochválit je třeba i vzhled, který si zachovává styl Windows Phone 8.1.

   

Na videu ve zdroji můžete vidět zaměstnance Microsoftu, Steva Teixeiria, jak prochází v plně funkční demo verzi všechny hlavní kategorie – hudba, navigace, telefon, zprávy, aplikace a další. Ačkoliv se jedná jen o koncept, je vidět, že Microsoft si dal vskutku záležet a není vyloučeno, že se s tímto systémem v automobilech za několik let setkáme.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

14 komentářů

 1. Design vypadá pěkně. Velmi vítám použítí technologie MirrorLink. Zatímco Apple svůj systém CarPlay udělal kompatibilní jen s iOS zařízeními, toto bude zcela nezávislé na konkrétním mobilním OS.

  A to je tu oč tu běží… Auto člověk zpravidla mívá déle než telefon. A abych si kupoval telefon s konkrétním OS jen proto, protože moje auto se s jiným bavit neumí?

  Takže tohle v autě, mapy od Nokia HERE, a libovolný telefon s podporou MirrorLinku? To se mi líbí :-)

  Navíc se dá předpokládat, že MirrorLink tedy brzy implementují i do Windows Phone :-)

 2. Jako dobrý, ale neříkejte mi, že Microsoft a HERE, zrovna tihle dva, chystají každý svůj vlastní systém do auta :D Jako nedivil bych se, že…

 3. stale ziaden trapny BSOD photoshop…. ?

  • Od té doby, co na mají Windowsy na BSOD smajlíka to už není tak lukrativní na strefování se do něho :D

 4. Hezky dukaz toho co rikam – ze se WP skvele hodi do samoucelnych zarizeni (od palubnich systemu v automobilech po mikrovlnky). Na telefony je to ale malo…

  • …tedy na masove prodavane telefony je to malo, abych byl presny…

  • Knoxx (neregistrovaný)

   :)

  • A můžeš mi říct proč?

  • Ti kdo vidi, slysi a premysleji, tem to nemusim vysvetlovat, ale tem kteri ne, pisu jednoduche vysvetleni:

   „Protoze je priliz zjednoduseny“ (to plati pro oba smery pouziti, o kterych jsem se zminil – v jednom smeru je to vyhoda, ve druhem naopak).

  • A na základě čeho si myslíš, že je příliš zjednodušený? Jak se vlastně pozná „zjednodušený systém“? Že nemá ikonky a kulaté rohy?

 5. Ale jo, já vpodstatě vítam všechno, co nahradí současný palubní systémy, který stojí za nic.

 6. Martin P. (neregistrovaný)

  MS chystá nový systém, protože MS Windows pro automobily tu je již dávno. BlueMe, FordSync, Carputer, něco měla\má i Kia

  • On tentokrát bude přímo jejich vlastní. U většiny současných systémů nemá člověk šanci poznat, že to běží na Windows Embeded.

 7. janko (neregistrovaný)

  Vytecny design.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).