TOPlist

Microsoft chystá trio nových služeb pro Windows Mobile: SkyBox, SkyLine a SkyMarket

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Microsoft chystá trio nových služeb pro Windows Mobile: SkyBox, SkyLine a SkyMarketV posledních dnech vás neustále informujeme o nejrůznějších novinkách, které budou oficiálně představeny na World Mobile Congressu v Barceloně (16. – 19. února). Nejen výrobci komunikátorů se na tuto událost pečlivě připravují, rušno bude i na “stánku” Microsoftu, který společně s premiérou nových Windows Mobile 6.5 představí i několik zajímavých služeb pro online sdílení a administraci dat.

SkyBox, SkyLine a SkyMarket
Nejvíce sledovaná je bezesporu služba SkyBox (oficiální název je Microsoft My Phone), která bude sloužit ke sdílení a záloze dat ve vašem zařízení. Díky tomu budete mít důležité kontakty, schůzky, poznámky či třeba fotografie vždy při sobě a nepřijdete o ně ani při provedení hardwarového resetu, jelikož si vše poté opět stáhnete do zařízení. Fungovat by rovněž mělo sdílení informací s vašimi přáteli a podle informací ze serveru ZDNet se Skybox postupně bude dočkávat dalších vylepšení. V průběhu února by měl být dostupný Skybox 1.0, který bude disponovat výše popsanými funkcemi. V létě přijde další verze 1.5 a existovat bude hned ve dvou variantách. Méně nároční uživatelé budou nadále moci využívat bezplatné verze a ti pokročilejší dostanou možnost předplatit si premium verzi SkyBoxu.

Verze 1.5 bude dostupná nejen pro Windows Mobile komunikátory, ale i pro některé běžné telefony. Ke konci roku by pak měla přijít verze 2.0, u které se očekává propojení s různými Live službami Microsoftu, jako například Live Mesh a další. Právě Live službami se Microsoft na platformě PC snaží usnadnit sdílení informací a komunikaci mezi uživateli, a podobného cíle chce dosáhnout se službou SkyBox (My Phone) na mobilních zařízeních.

Microsoft už SkyBox na svých stránkách tak trochu neplánovaně představil, nicméně registrace a využívání služby budou funkčí až po premiéře na WMC.

Pro malé společnosti bude existovat služba SkyLine, která nabídne velmi podobné funkce jako Skybox, firmy budou mít navíc možnost synchronizovat data přes Exchange server pod vlastním doménovým jménem.

Poslední novinkou bude SkyMarket, internetový obchod s aplikacemi pro Windows Mobile. SkyMarket tak bude částečnou reakcí Microsoftu na AppStore od Applu či centrum aplikací pro Blackberry. U Windows Mobile sice panuje naprostá svoboda a volnost co se instalace aplikací týče, nicméně pod záštitou SkyMarketu bude mít uživatel jistotu, že bude stahovaná aplikace funkční a stabilní. Aplikace bude možné nakupovat i stahovat přímo z mobilního zařízení a při spuštění této služby by pro zájemce mělo být k dispozici přes 1000 aplikací a her.

Zdroje: WMPowerUser, ZDNet a Neowin

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku