Domů » Bleskovky » Microsoft chystá designovou proměnu Windows 10. Některé novinky ukázal ve videu

Microsoft chystá designovou proměnu Windows 10. Některé novinky ukázal ve videu

Od roku 2017 prochází systém Windows 10 postupnou proměnou vzhledu, kterou Microsoft nazývá Fluent Design. Obměna vzhledu jde Microsoftu zatím velmi pomalu, nicméně snaha o větší konzistentnost celého prostředí je vidět s každým novým updatem. Aktuálně se do systému propracovávají nové barevné ikony, které nahrazují monochromatické ikony určené původně pro živé dlaždice v nabídce Start. Tu mimochodem také čeká velká grafická proměna.

start 2
Windows 10, zdroj: reprofoto YouTube

Těšme se na nový Start a další prvky

Systém Windows 10 v tomto týdnu oslavil metu 1 miliardy aktivních zařízení, k čemuž produktový šéf Microsoftu Panos Panay vypustil do světa následující video shrnující proměnu vybraných prvků od počátků Windows do současnosti.

Významná část videa je ale věnována i budoucnosti, patrná je nejen proměna nabídky Start, ale také hlavního panelu v oblasti hodin, aplikace Kalendář, Fotky a Kalkulačky. Zbrusu nový je i Průzkumník souborů, jehož testovací verze je aktuálně součástí emulátoru Windows 10X, ve videu krátce problikne zřejmě jeho plánovaný konečný vzhled.

explorer 5
Windows 10, zdroj: reprofoto YouTube

Vše působí moderně a konzistentně, nezbývá než doufat, že implementace nebude Microsoftu příliš dlouho trvat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments