Cena:

Microsoft Build bude letos zdarma. Jak bude digitální vývojářská konference probíhat?

build

Kvůli pandemii COVID-19 je letošní technologický svět ochuzen o spoustu akcí, ovlivněny byly tradiční veletrhy, tiskové i vývojářské konference. Některé události se přesunuly na web, některé byly zrušeny. Do druhé skupiny patří i vývojářská konference I/O, kterou chtěl Google nejprve uspořádat online, nakonec ji ale zrušil bez náhrady.

Microsoft Build letos bude po každého zdarma

Vývojáři se stále mohou těšit na vývojářské akce Microsoft Build a Apple WWDC, které se v online podobě odehrají. Microsoft tento týden otevřel registrace na virtuální obdobu konference Build, která bude zahájena v úterý 19. května v 17:00 našeho času. Úvodní tiskovou konferenci povede ředitel Microsoftu Satya Nadella, zúčastní se ji i další důležití lidé z vedení firmy. Chybět nebude ani produktový šéf Panos Panay, který by mohl odhalit dlouze očekávané počítače Surface Book 3 a Surface Go 2.

build
Zdroj obrázku: Microsoft

Po úvodní keynote bude následovat 48 hodin streamů přednášek, všemožných ukázek a spoustou programování, která povedou inženýři Microsoftu. Workshopy budou přednášeny přes Twitch a jejich účastníci budou moci k řešení svých problémů využít přímé spojení se zaměstnanci Microsoftu.

Potěšující je, že celá online akce bude pro registrované účastníky zdarma, v minulých letech přitom účast na konferenci stála nemalých 2 395 USD (necelých 60 tisíc korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.