Domů » Bleskovky » Microsoft bude v letošním roce platit Samsungu, Sony a Huawei za telefony WIndows Phone (spekulace)

Microsoft bude v letošním roce platit Samsungu, Sony a Huawei za telefony WIndows Phone (spekulace)

Předtím, než Microsoft koupil od Nokie divizi výroby telefonů, platil ročně finskému výrobci jednu miliardu dolarů. Tato částka byla důležitou podporou, která motivovala Nokii k volbě Windows Phone jako klíčového operačního systému, který nahradil Symbian. Již dříve se spekulovalo, že Microsoft platí, nebo plánuje platit dalším výrobcům za podporu platformy. To potvrzují i informace, které zveřejnil na sociální síti Twitter kontroverzní novinář Eldar Murtazin.

Podle jeho slov Samsung od Microsoftu obdrží v letošním roce 1,2 miliardy dolarů na podporu výroby telefonů s Windows Phone 8. Samsung nezůstává jediný, podporu dostane také Sony, které by mělo v letošním roce představit telefon s mobilními Windows.

 

Sony by mělo dostat 500 milionů dolarů a posledním jmenovaným výrobcem je Huawei s částkou 600 milionů dolarů. Dále by Microsoft měl zaplatit 300 milionů dolarů dalším nejmenovaným společnostem. Překvapivě není zmíněno HTC, které je dlouhodobým partnerem Microsoftu, ale vzhledem k aktuálním finančním problémům se možná bude soustředit pouze na Android.

Finanční motivace partnerů by byla logickým krokem, vzhledem k tomu, že Microsoft nyní bude prostřednictvím Nokie kontrolovat 90 % trhu s telefony s Windows Phone a ostatní výrobci by mohou vidět malou perspektivu v tomto obsazeném segmentu. Mějte ale na paměti, že tyto informace nejsou oficiálně potvrzené a i když má Eldar velmi dobré zdroje, ne vždy byla jeho tvrzení pravdivá.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments