Domů » Bleskovky » Microsoft Band končí svoji pouť. Servery budou vypnuty, majitelé dostanu kompenzaci

Microsoft Band končí svoji pouť. Servery budou vypnuty, majitelé dostanu kompenzaci

Už letos na podzim skončí podpora posledních smartphonů se systémem Windows 10 Mobile, počátkem příštího roku pak Microsoft vypne servery zajišťující manuální a automatické zálohy. Ještě dříve bude napsána definitivní tečka za náramky Microsoft Band.

Recenze Microsoft Band 2: Chytrý náramek se zakřiveným displejem

Microsoft oznámil, že 31. května ukončí službu Health Dashboard a všechny aplikace, které jsou na ni navázané. Z obchodů aplikací budou odstraněny i párovací aplikace Microsoft Band pro Android, iOS i Windows 10 Mobile, jejich uživatelé budou mít možnost provést do konce května export veškerých dat. Náramky by měly nadále fungovat, ovšem nebude na nich možné zaznamenávat zdravotní a sportovní informace, sledovat spánek a nastavovat budíky.

Dostanete zpět až 4 tisíce korun

Jelikož se jedná o poměrně velké omezení, Microsoft se rozhodl poskytnout uživatelům náramků kompenzaci. Majitelům první generace bude vyplaceno 80 dolarů (asi 1 800 korun), majitelům druhé generace dokonce 175 dolarů (asi 4 tisíce korun). Není přitom nutné, aby byl náramek v záruce, pouze stačí, aby byl v posledních měsících aktivně používán, a mezi 1. prosincem 2018 a 1. březnem 2019 byla dokončena alespoň jedna synchronizace s aplikací Health Dashboard. Detaily kompenzace budou majitelům zaslány emailem, finanční náhradu je pak nutné uplatnit do 30. srpna letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments