Domů » Bleskovky » Microsoft Band 3 pod drobnohledem: nejlepší náramek, který nespatřil světlo světa

Microsoft Band 3 pod drobnohledem: nejlepší náramek, který nespatřil světlo světa

Redaktoři serveru Windows Central dostali do rukou další prototyp zařízení, které měl Microsoft v pokročilé fázi rozpracování, nakonec se však rozhodl jej na trh neuvádět. Po recenzi smartphonu Nokia „McLaren“ a tabletu Nokia 2020 si můžeme podrobně prohlédnout náramek Microsoft Band 3.

Menší tloušťka a více senzorů

Zrušený náramek Band 3 měl jít ve šlépějích svého předchůdce, který se neoficiálně pyšnil titulem „náramek vybavený nejvíce senzory“. Band 3 měl jejich počet ještě o dva navýšit, konkrétně o elektrokardiogram a čip RFID. První měl díky změnám elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou vyhodnocovat klidovou či stresovou úroveň nositele. Druhý pak měl sloužit ke čtení RFID tagů, tato funkce však prý na prototypu náramku nefungovala.

Konstrukce náramku se příliš od Bandu 2 neliší – tělo mělo být mírně štíhlejší, což přispívá pohodlnějšímu nošení. Štíhlejší je i spona, pod kterou se schovávají piny pro připojení nabíječky, kvůli tomu má její koncovka jiný tvar než u Bandu 2. Nabíječka je zároveň rychlejší, dobití z 0 do 100 % trvá pouhou hodinu. Poslední designovou změnou je odstranění černé barvy z akčního tlačítka.

Připraven do bazénu

Microsoft nijak neměnil materiál náramku, což by mohl být kámen úrazu – Band 2 rozhodně nebyl nijak přehnaně odolný a často se mu rozpadávaly popruhy. U Bandu 3 byl sice pásek v některých místech robustnější, ale není jisté, do jaké míry by se odolnost zvýšila. Microsoft nicméně výrazně zvýšil odolnost vůči vniknutí vody, Band 3 neměl být pouze voděodolný, ale vodotěsný. Do prostředí byla dokonce přidána nová softwarová funkce – monitoring plavání.

Více změn již Microsoft připraveno neměl – AMOLED displej si ponechal stejné rozměry (12,8 × 32 mm) i rozlišení (320 × 128 pixelů), baterie měla nabídnout stejnou dvoudenní výdrž a o párování se nadále starala technologie Bluetooth 4.0 LE.

Asi by mnoho kupců nenašel

Microsoft Band 3 byl podle redakce rozhodně nejlepším náramkem, který měl pouze dvě nevýhody – pravděpodobně nepřekypoval mechanickou odolností a nebyl nikdy představen. Na druhou stranu s ukončováním činnosti mobilní divize Microsoftu by nemělo jeho vydání výrazný smysl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Nekrofil karasek? Dokdy se chces hrabat v mrtvolach? Neni o cem psat, tak tady vytahujes pic0viny jako nepredstavene Lumie, naramky, surface phone apod?

  Ted me napadlo, vesmes jde o faily MS, nejaka tva uchylka, karasku?

  • Nahodou Band 2 mel z meho pohledu jediny problem a tim byl trhajici se pasek … jinak to je super naramek (porad ho mam doma … bohuzel s roztrhnutym paskem … jak jinak).

  • Přesně tak, pásek byla častá a jediná bolístka a taky dost zásadní..

  • No tech problemu je daleko vice, pro mne nejzasadnejsi je design, vypada jako naramek pro holcicky:) Ale to plati u vetsiny naramku.

  • iphone7: design je hodne subjektivni pohled … nekomu se libi, nekomu ne … to bych nepovazoval za ‚problem‘ toho naramku.

  • Už by se měla konečně zavést povinná registrace, pokud někdo bude chtít přispívat do diskuze. Komentáře některých chudáků se tady nedají číst, viz výše..

  • Rudlfe, tys ukazkovym prikladem, ze ani registrace nezabrani nekterym jedincum, psat sem sr*cky – dnes a denne. Pokud se mnou v necem nesouhlasis, mas moznost se rozepsat.

  • Jakub Karásek

   Také přeji krásnou neděli.
   Nedávno mě tu někdo nazval Apple ovcí, poté milovníkem Samsungu, dnes nekrofilem. Inu, mám to pestré :-) Podle čísel čtenosti má tento typ článků u našich čtenářů úspěch. Pokud vás nějakým způsobem uráží, doporučuji je přeskakovat a číst jen to, co vás zajímá.

  • Ovce jsou užitečná zvířata , lze je použít a využít na mnoho způsobů …
   Takže to neberte jako urážku.

  • Náhodou … mě baví číst články o projektech na kterých jakákoliv firma pracovala.
   Registrace by byla super. Nejlepší by bylo přihlašování přes Google, to by sem přestala chodit ta čobolská letka co nadává čechům na českém portálu + jejich velitel Jirka , protože to jsou winfans a ti nemají google rádi :D :D

  • jakoze naramek byl a fungovl jen s WM nebo co ma byt ta veta na konci? :D Naramek fungoval i s Androidy a Apply.

   :)

  • Jakub Karásek

   Ano, fungoval. Ale produkce hodinek a náramků ve chvíli rozpouštění mobilní divize by nedávala žádný smysl.

 2. Jirko mas problem ale da se lecit.
  Clanek dobry a dekuji za nej.

 3. Pane Karásek, nedejte se odradit některými hlupáky. Většinu vaše články zajímají. Díky za ně.

 4. Mám Band 2 a spokojenost. Tohle je prototyp, takže final výrobek mohl mít vzhled ještě trochu jiný. Do B3 s plavací funkcí bych asi šel :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).