Domů » Bleskovky » Microsoft Band 3 pod drobnohledem: nejlepší náramek, který nespatřil světlo světa

Microsoft Band 3 pod drobnohledem: nejlepší náramek, který nespatřil světlo světa

Redaktoři serveru Windows Central dostali do rukou další prototyp zařízení, které měl Microsoft v pokročilé fázi rozpracování, nakonec se však rozhodl jej na trh neuvádět. Po recenzi smartphonu Nokia „McLaren“ a tabletu Nokia 2020 si můžeme podrobně prohlédnout náramek Microsoft Band 3.

Menší tloušťka a více senzorů

Zrušený náramek Band 3 měl jít ve šlépějích svého předchůdce, který se neoficiálně pyšnil titulem „náramek vybavený nejvíce senzory“. Band 3 měl jejich počet ještě o dva navýšit, konkrétně o elektrokardiogram a čip RFID. První měl díky změnám elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou vyhodnocovat klidovou či stresovou úroveň nositele. Druhý pak měl sloužit ke čtení RFID tagů, tato funkce však prý na prototypu náramku nefungovala.

Konstrukce náramku se příliš od Bandu 2 neliší – tělo mělo být mírně štíhlejší, což přispívá pohodlnějšímu nošení. Štíhlejší je i spona, pod kterou se schovávají piny pro připojení nabíječky, kvůli tomu má její koncovka jiný tvar než u Bandu 2. Nabíječka je zároveň rychlejší, dobití z 0 do 100 % trvá pouhou hodinu. Poslední designovou změnou je odstranění černé barvy z akčního tlačítka.

Připraven do bazénu

Microsoft nijak neměnil materiál náramku, což by mohl být kámen úrazu – Band 2 rozhodně nebyl nijak přehnaně odolný a často se mu rozpadávaly popruhy. U Bandu 3 byl sice pásek v některých místech robustnější, ale není jisté, do jaké míry by se odolnost zvýšila. Microsoft nicméně výrazně zvýšil odolnost vůči vniknutí vody, Band 3 neměl být pouze voděodolný, ale vodotěsný. Do prostředí byla dokonce přidána nová softwarová funkce – monitoring plavání.

Více změn již Microsoft připraveno neměl – AMOLED displej si ponechal stejné rozměry (12,8 × 32 mm) i rozlišení (320 × 128 pixelů), baterie měla nabídnout stejnou dvoudenní výdrž a o párování se nadále starala technologie Bluetooth 4.0 LE.

Asi by mnoho kupců nenašel

Microsoft Band 3 byl podle redakce rozhodně nejlepším náramkem, který měl pouze dvě nevýhody – pravděpodobně nepřekypoval mechanickou odolností a nebyl nikdy představen. Na druhou stranu s ukončováním činnosti mobilní divize Microsoftu by nemělo jeho vydání výrazný smysl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments