Domů » Bleskovky » Microsoft 2. října představí nové Surfacy. Na jaké další novinky se můžeme těšit?

Microsoft 2. října představí nové Surfacy. Na jaké další novinky se můžeme těšit?

Microsoft vyslal do světa pozvánku na tiskovou konferenci, která se odehraje 2. října v New Yorku. Na akci s největší pravděpodobností dojde k odhalení nových zařízení rodiny Surface, jakých novinek bychom se mohli dočkat?

Surface Pro a Surface Laptop

Zřejmě nejžhavějšími kandidáty jsou počítače Surface Pro a Surface Laptop, které zřejmě navenek moc novinek nepřinesou, dostat by však měly nejnovější procesory Intel Core 8. generace. S jistotou také můžeme očekávat jejich osazení USB-C konektorem, který patrně nahradí DisplayPort; klasický Surface Connect konektor by však měl zůstat na svém místě.

Recenze Microsoft Surface Pro: zakladatel rodu dozrál téměř k dokonalosti

Dozvědět bychom se také mohli, kdy bude zahájen prodej Surface Go s vestavěným LTE modulem.

Surface Studio 2

Stolní dotykový počítač Surface Studio zřejmě příliš velkou díru do světa neudělal, ale příchod jeho druhé generace rozhodně nemůžeme vyloučit. Opět se dá předpokládat zachování designu a vybavení počítače modernějšími procesory, možná také dorazí levnější verze, která by mohla mít masovější dosah.

Surface headset

Analytička Mary Jo Foley ze serveru ZDNet se také nechala slyšet, že Microsoft vyvíjí nový headset, který by měl být podobný soupravě Jabra Evolve. I ten bychom mohli 2. října spatřit.

Jarní update Windows 10

Jelikož v době tiskové konference bude mít Microsoft hotový podzimní update Windows 10, může nás pomalu seznamovat s novinkami, které chystá do příští jarní aktualizace. Tu už nyní mohou testovat Insideři odebírající nová sestavení z kruhu Skip Ahead, zatím však žádné revoluční novinky nedostaly. Jednou z chystaných funkcí je panelový režim Sets, který si Microsoft nechal krátce otestovat Insidery, avšak rozhodl se vydat jej později.

Nové sestavení Windows 10 přináší záplavu novinek a odstraňuje funkci Sets (přehled)

Surface Phone?

Jestli od říjnové tiskové konference něco neočekáváme, tak je to bájný Surface Phone, respektive kapesní skládací počítač Andromeda. Microsoft jej možná na tento říjen připravoval, ale podle informací zasvěcených médií se vrátil zpět k rýsovacím prknům a začal Andromedu přepracovávat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments