Domů » Bleskovky » microPC s Androidem 4.0 může být vaše už za 75 USD

microPC s Androidem 4.0 může být vaše už za 75 USD

Online prodejce AliExpress (Alibaba.com) začal prodávat zajímavé microPC s označením MK802, které je schované v malé krabičce o rozměrech 8,8 x 3,5 x 1,2 cm s hmotnostní 20 gramů. Jak už napovídá obrázek, na vnitřní flash paměti je nahraný operační systém Android 4.0, který pohání 1,5GHz single-core procesor (Cortex A-8). Co se týče paměti, k dispozici je 512 MB RAM a 4 GB na interním úložišti, nezapomnělo se ani na slot pro microSD karty.

 

Součástí je HDMI výstup (1080p), se kterým můžete obraz snadno přesměrovat třeba do televize nebo jiného multimediálního zařízení. Pro připojení dalšího příslušenství je připraven standardní USB port a microUSB konektor. Cena základní verze byla stanovena na 74 USD (zhruba 1 500 Kč). První dodávka zařízení byla ihned vyprodána a další naskladnění AliExpress plánuje na 10. června.

Zdroj (za tip na bleskovku děkujeme našemu čtenáři s přezdívkou Jonash)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Este tak aspon 1GB RAM,Dualcore procesor min A9 a beriem.

  2. Deaktivovaný účet (01.2013)

    Aliexpress není žádný prodejce, je to pouze prodejní portál, na kterém jednotliví prodejci nabízí své zboží.

  3. Jak je to s tím linuxem. Kde jste se dopátral toho dualbootu přímo od výroby? Nebo jsem to nepochopil? :)

  4. Na nieco podobne cakam, potrebujem 1x USB, 1x HDMI, vnut. pamat 2-4GB a 1x RJ45. U mna to nakoniec asi vyhra Raspberry PI s OpenElec.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).