Domů » Bleskovky » Meizu ZERO má být prvním skutečně bezrámečkovým smartphonem

Meizu ZERO má být prvním skutečně bezrámečkovým smartphonem

Současným trendem ve světě smartphonů je ztenčovat rámečky okolo displeje a věnovat mu co největší procento půdorysné plochy telefonu. Přestože letošní vlajkové smartphony skutečně nasadily rámečkům řádnou dietu, o skutečně bezrámečkové telefony se zatím nejedná – minimálně na jedné straně je vždy proužek, který odděluje displej od samotného okraje. Tomu chce nyní učinit přítrž společnost Meizu.

Ta podle čínských zdrojů chystá zařízení trochu krkolomně nazvané mblu ZERO, přičemž druhé slovo má naznačovat nulovou přítomnost rámečků. Meizu se rozhodně experimentovat nebojí, letos například čínská značka představila smartphone Pro 7 se sekundárním displejem na zadní straně (více informací). Čínský zdroj také uvádí, že chystaný bezrámečkový telefon má přijít na 4 tisíce jenů (asi 13 500 korun bez DPH), bohužel pravdivost těchto informací zatím nemůžeme potvrdit ani vyvrátit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Jedna se o fake uz se o tom psalo.

  2. Kde by bola kamera?

  3. Bezrámečkový telefon znamená, že by takový telefon nedržel pohromadě :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).