Domů » Bleskovky » Meizu Zero jde do prodeje: telefon bez portů a tlačítek si můžete koupit na Indiegogo

Meizu Zero jde do prodeje: telefon bez portů a tlačítek si můžete koupit na Indiegogo

Společnost Meizu v minulém týdnu představila smartphone budoucnosti. Její model Zero se pyšní tím, že nemá žádná tlačítka, žádné porty, a ani žádné jiné otvory. Zkrátka jedná se o voděodolný jednolitý kus keramiky, který má v sobě integrovanou velkou spoustu elektroniky. Přestože byl telefon Meizu Zero odhalen pouze jako koncept, čínská firma si oťukává zájem na komunitním serveru Indiegogo, kde si můžete telefon za velké peníze zakoupit.

Hodně drahý zajíc v pytli

Zajímavé je, že ani na Indiegogo Meizu nezveřejnilo kompletní specifikaci, takže si uživatel kupuje tak trochu zajíce v pytli. Neznáme například přesné parametry displeje, víme pouze, že se jedná o 6″ OLED panel s integrovanou čtečkou otisků prstů. Selfie kamerka je nám také neznámá, zadní fotoaparát je tvořen dvojicí snímačů Sony IMX IMX380+IMX350. Telefon pohání čipset Qualcomm Snapdragon 845, paměťová výbava je ale bohužel také neznámá.

Meizu zero: World’s First Holeless Phone

Co však známé je, že v našich končinách si s tímto telefonem stejně mnoho legrace neužijete; nejen, že podporuje pouze virtuální SIM, navíc ještě nepodporuje všechna u nás používaná LTE pásma. Odradit by také mohla cena, která činí 1 299 USD (téměř 30 tisíc korun bez DPH). I přesto se našli tací, kteří své peníze na tento projekt utratili a budou čekat do dubna, než se k nim první kousky dostanou. Jeden „šťastlivec“ se telefonu dočká již za pár dní, ten ovšem využil exkluzivní nabídku na „pionýrskou jednotku“, za kterou zaplatil 2 999 USD (asi 67 500 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. A jak to tedy zapnete, když to nemá ani tlačítka?

  • Tlačítka jsou sensorická, tak jako třeba u HTC nebo VIVO Apex 2019

 2. Franta Tyčka

  Ano, hned se tu léle dýchá.
  Toto je budoucnost.

 3. kolemjdouci

  Vyborny pocin, je treba se posunovat stale kupredu a jsem si jisty, ze v Apple tlucou hlavou do zdi, ze si neco podobneho nepatentovaly a nebo stim neprisli jako prvni. Jestli se to chytne casem a nebo ne je ve hvezdach, ale ikdyby to propadlo, tak to zase trosku posunuje moznosti a vyuziti do budoucna.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).