Meizu MX6 se odhaluje: V AnTuTu, na fotografiích i tiskových renderech (aktualizováno)

Aktualizováno 11. července, 21:00

Na internet se dostaly první produktové rendery Meizu MX6, které nabízí detailnější podívanou na chystanou novinku.

Útroby telefony budou zanořeny do kovového unibody těla, které bude na zadní straně rozděleno plastovými předěly pro průchod signálů bezdrátových sítí. V podobném designu se nesou i záda Meizu Pro 6 (více informací).

mx6

Původní text článku

Příští týden by mělo dojít k představení nástupce smartphonu Meizu MX5, který loni zaujal působivými parametry a přitom příznivou cenou (více informací). Jeho pokračovatel MX6 bude podle oficiální pozvánky výrobce přestaven 19. července, avšak na svět se již nyní dostaly první fotografie a benchmark AnTuTu odhalil jeho hardwarovou výbavu.

Design zařízení je velmi podobný modelu Meizu Pro 6, model MX6 však nabídne větší displej, konkrétně 5,5″ AMOLED panel s Full HD rozlišením. Pod displejem najde domov oválný snímač otisků prstů, nad displejem bude bydlet čelní kamerka s rozlišením 5 Mpx. Hlavní fotoaparát na zádech má dostat rozlišení 12 megapixelů, přestože loňský model měl megapixelů dvacet. Jak dokazují smartphony konkurenčních značek, může se menší počet pixelů s větší velikostí projevit na výsledné fotografii pozitivně.

antutu

Pod kapotou Meizu MX6 má tepat desetijádrový procesor MediaTek Helio X20 s grafickým čipem Mali T880 za podpory 3 nebo 4 GB operační paměti. Vnitřní úložiště má být variantně 16 nebo 32 GB, model s menší pamětí má stát zhruba 295 USD (7 300 korun bez DPH), zatímco vybavenější o 10 USD více (7 500 korun bez DPH). Zásobárnou energie se má stát akumulátor o kapacitě 4 000 mAh.

invitation

Meizu MX6 bude pohánět operační systém Flyme OS 5.2.2 postavený na Androidu 6.0. Doufáme, že tentokráte dojde i na podporu „českých“ frekvencí LTE, která loňskému modelu chyběla.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku