Meizu MX2 oznámen, bude mít „Super Retina“ displej, čtyřjádro, 2 GB RAM a Jelly Bean

Jak to tak vypadá, přichází ultimátní smartphone s Androidem, alespoň dle technických specifikací. Právě představený Meizu MX2 bude lákat na „Super Retina“ 4,4“ displej s rozlišením 800 x 1280 px, čtyřjádrový procesor MX5S s taktem 1,6 GHz pro každé jádro, 2 GB RAM, 8Mpx fotoaparát s pěti optickými skly, 1,2Mpx kamerka pro videohovory, Bluetooth 4.0 a Android 4.1 „Jelly Bean“. To vše za cenu 2499 čínských jüanů, což je v přímém přepočtu asi zhruba 7900 Kč bez DPH (a cla). Tato cena platí pro 16GB verzi, k dispozici budou i varianty s 32 a 64 GB vnitřní paměti.

Telefon dokáže zapůsobit  i po designové stránce – má jednoduše vyvedený předek, přičemž zadní strana je vytvořena kompletně z hliníku. Meizu MX2 tak vzdáleně může připomínat některý ze starších iPhonů, jen roztažený do všech stran. O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 1 800 mAh; tady bychom čekali o něco více a jsme zvědaví, jak na tom Meizu MX2 s celkovou výdrží bude. Celkové rozměry tohoto krasavce jsou 124,9 x 64,9 x 10,2 milimetrů, hmotnost činí 142 gramů.

 

Otázkou je, zda se k tomuto telefonu máme vůbec nějakou šanci dostat. Meziu MX2 je zatím oznámen pouze pro čínský trh, kde se začne prodávat v průběhu prosince a šance, že by se k němu tuzemský uživatel dostal oficiální cestou, je velice malá.

Zdroj

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku