Domů » Bleskovky » Mehdoh, Rowi a TweeterLight: Twitter klienti pro WP

Mehdoh, Rowi a TweeterLight: Twitter klienti pro WP

Operační systém Windows Phone je už v základu propojený s Twitterem, což znamená, že pro čtení a přidávání příspěvků není nutné instalovat další aplikace. Ne každému ale tato kombinace vyhovuje a na Marketplace se dá najít celá řada zajímavých klientů třetích stran. Když pomineme poměrně tragického oficiálního Twitter klienta, který zatím ani neví, že Microsoft nějakou Mango aktualizaci vydal (a navíc není dostupný v českém Marketplace), zůstane nám ve výběru zdařilý Mehdoh, který nám v drtivé většině doporučili uživatelé při našem malém průzkumu. V závěsu za ním byl klient Rowi s pěkně vyřešeným filtrováním příspěvků. Zapomenout bychom neměli ani na klienta moTweets Pro, který má velice široké možnosti nastavení a navíc podporuje i provázání s Facebookem a umí stahovat zprávy z RSS.

- 
Zleva Mehdoh, Rowi a TweeterLight. Všichni tři jsou plně kompatibilní s Windows Phone 7.5

Silnou trojici doplňuje nově aktualizovaný TweeterLight, který se nám zatím jeví jako nejrychlejší, ale zase nemá tak široké možnosti nastavení jako Mehdoh. Všichni čtyři klienti jsou placené (ceny se pohybují v řádech desítek korun), ale pokud si je chcete otestovat, autoři nabízejí i trial verze. Budeme rádi, když se v diskuzi podělíte o to, který Twitter klient na Windows Phone nejvíce zaujal vás.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

8 komentářů

 1. moTweets Pro samozřejmě. Už od dob WM nejlepší klient MS platformy :-)

 2. Taky tak, moTweets Pro :-), vyzkoušel jsem několik klientů, ale nakonec zvítězil moTweets.

 3. Osobně používám twitter v people hubu a nemůžu si — na to, co od toho požaduju — stěžovat :)

 4. Já bych od klienta požadoval notifikace na lištu (jako když přijde SMS). Umožňuje to některý z nich? (zkoušel jsem trial verzi Mehdoh, ale notifikace na mention vyskočila po 45 minutách od samotné zmínky, což už je pro mě nezajímavé. Nevím, jestli to je normální vlastnost či byl problém třeba s připojením, proto se raději chci zeptat na váš názor…

  • Push notifikace myslím neumí ani jeden, u Mehdohu se dá nastavit časový interval kontroly na pozadí, kdy na nové příspěvky nebo mentions umí umozornit notifikací.

  • Jiří Hrma: Není pravda. Plná verze Rowi notifikace umí, sice ne o novém tweetu, což bych ani nechtěl, ale o Mentions a Direct Message notifikaci zobrazí a to jak v ikonce Live Titule tak i horní liště.

  • StepanP: Rowi jsem v plné verzi nekupoval, takže díky za doplnění :)

 5. Psal jsem na Twitter podporu ať přidal lokaci pro CZ a odpověděli:

  Hi marekpriban,

  Thanks for the message. This issue has been logged and once we fix it, the app should be available automatically in the Windows Phone Marketplace.

  While we are closing this ticket, we have not forgotten about your issue and hope to have the app available as soon as possible.

  We apologize for the inconvenience and thank you for your patience.

  -Brandon

  aplikace je sice hrozná, ale někdo by mohl chtít oficialní app :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).