Domů » Články » MDA Vario III přichází k českému T-Mobilu za příjemnou cenu

MDA Vario III přichází k českému T-Mobilu za příjemnou cenu

MDA Vario IIINabídku T-Mobile počátkem října rozšíří vynikající komunikátor T-Mobile MDA Vario III. Jedná se o profesionální pracovní nástroj s vysouvací QWERTY klávesnicí a s velkým, polohovatelným dotykovým TFT displejem o rozlišení 240 x 320 bodů, umožňující kdykoliv a kdekoliv pohodlně vyřizovat e-maily, spravovat události v propracovaném kalendáři, prohlížet i upravovat texty a tabulky nebo libovolně surfovat po webu.

Stejně dobře jako pro práci poslouží také pro zábavu: má integrovaný 3Mpx snímač se zoomem a automatickým zaostřováním, jenž lze využít jak pro pořizování fotek ve vysokém rozlišení, tak i kvalitních videonahrávek. Dále obsahuje přehrávač multimédií s podporou mnoha formátů, od oblíbeného MP3 až po nový eAAC+. Kromě obvyklého přehrávání skladeb a klipů umožňuje také streamování videa. Ve výbavě nechybí prostředí Java, které zprostředkuje mimo jiné široké spektrum her.

Softwarovým základem komunikátoru je nový operační systém Windows Mobile 6.0 Professional s českou lokalizací. Díky tomu je již v základním provedení přítomná řada aplikací, například Word mobile, Excel mobile, prohlížeč PDF aj., přičemž další programy lze pohodlně doinstalovat – jejich nabídka na internetu je skutečně široká. Zařízení disponuje interní systémovou pamětí ROM o velikosti celých 256 MB, pro uložení aplikací či vybraných uživatelských dat pak slouží 128 MB vnitřní paměti RAM. Další obsah, například multimediální data, lze umístit na podporované paměťové karty microSD s kapacitou až 4 GB.

-

T-Mobile MDA Vario III podporuje jak všechna pásma sítí GSM, tak síť UMTS o frekvenci 2 100 MHz. Z datových funkcí jsou k dispozici GPRS i EDGE (obojí třídy 10), 3G/HSDPA, Bluetooth a nechybí ani podpora sítí WiFi. Přístroj navíc obsahuje integrovaný modul GPS, jenž lze v kombinaci s mapovými podklady TomTom využít pro v současnosti tak oblíbenou satelitní navigaci. Součástí balení bude poukaz na stažení mapy jednoho města dle vlastního výběru.

T-Mobile MDA Vario III samozřejmě umožňuje také všechny běžné telefonní funkce. Díky sdílené paměti pro vícepoložkové kontakty a kalendář, stejně jako pro SMS, MMS nebo informace o hovorech má každý k dispozici více než dostatečný prostor pro všechny události i data. Integrovaný klient elektronické pošty podporuje jak protokoly POP3 a SMTP, tak propracovanější IMAP, a navíc umožňuje pohodlnou práci s přílohami e-mailů. K dispozici jsou také bohaté možnosti synchronizace obsahu, ať už lokální, nebo vzdálené.

Přístroj s příjemnými rozměry 112 x 59 x 19 mm a váhou 190 gramů při běhu na Li-Ion baterii o kapacitě 1350 mAh vydrží až 350 hodin v pohotovostním režimu, nebo až 420 minut hovoru. Předpokládaná základní cena T-Mobile MDA Vario III činí 17 399 korun včetně DPH.

Živé fotografie T-Mobile MDA Vario III
zive fotografie

Zdroj: tisková zpráva (za tip díky našemu čtenáři Oldovi)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. vite nekdo, jaka bude ofic cena nebrandovaneho kaizra ?

 2. A hosi, nema nekdu tuseni, kolik by stal v T-Mobile Bonus programu?
  Mam k dispozici 4 000 bodu.
  Snad by se to dalo vytusit podle ceny podobne draheho mobilu – Nokie N95.

 3. Když mášT-Mobile kvůli volání tak nevím proč nadáváš kvůli brandovanému přístroji,sám mám MDA Compact II a není si na co stěžovat.Chodí bez problémů,žádné sekání a když jsem zkoušel jinou rom tak to potřebovalo doinstalovat spoustu dalšího softu aby to chodilo.Jo mimochodem jsem koukal na soeasy.cz a nemajího vůbec skladem.Tak nevím proč se kasáš nízkou cenou za zařízení které není na skladě.Ahoj Olda

 4. Přimlouval bych se za co nejdřívější recenzi HTC TyTNII nemužu se na ni už dočkat..

 5. milane akorat na ni pracuji, bude behem nekolika malo dnu

 6. Ne, T-Mobile takovou sluzbu nenabizi. UMTS/HSDPA pro mobilni zarizeni u nas nabizi jen O2, T-Mobile a jeho „4G“ je neco jineho

 7. ano, je to stejne jako TyTN II. Obe zarizeni maji shodny hardware, tedy i chipset a CPU.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).