Domů » Bleskovky » Máte problémy se vstáváním? Nechte se probudit elektrickým šokem z náramku

Máte problémy se vstáváním? Nechte se probudit elektrickým šokem z náramku

Smartphony v dnešní době slouží mimo jiné i jako budík. Každý z vás ale určitě zažil situaci, kdy telefon sice zazvoní, ale vy budík jedním dotekem ruky vypnete a spíte dál. Řešením tohoto problému mohou být sofistikovanější aplikace pro buzení, kdy pro vypnutí zvonění musíte naskenovat QR kód umístěný daleko od postele nebo třeba vyřešit sérii matematických příkladů. Na crowdfundingovém portálu Indiegogo se nyní objevil zajímavý náramek, který vás probere s téměř stoprocentní jistotou.

Shock_Clock_avjbam

Projekt nese název The Shock Clock a jedná se v podstatě o chytrý náramek, který je určený pro buzení. Princip celého zařízení je jednoduchý. V mobilní aplikaci si nastavíte požadovaný čas, kdy chcete probudit a nastavení se následně přenese prostřednictvím Bluetooth do náramku. Samotný proces buzení probíhá ve třech krocích. Náramek nejprve zavibruje, pokud uživatel nereaguje tak se po chvilce ozve i akustický signál. Pokud ani to nepomůže, přijde na řadu elektrický šok. Ten by již měl probudit i ty největší spáče. Intenzitu všech těchto tří úrovní si můžete upravovat dle libosti v aplikaci.

Early Bird Indiegogo Video Update April 20th, 2016

Cílem vývojářů není trestat notorické spáče, ale především zlepšit a zkvalitnit vstávání. Uživatelé si prý časem zvyknou probouzet se na pouhé zavibrování náramku a po delší době by se bez něho mohli dokonce obejít. Pokud vás náramek zaujal, můžete jej získat přispěním určité částky autorům na portálu Indiegogo.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. FULLYOLO (neregistrovaný)

    To chci kolik to stoji a kde to sezenu ? :D Potrebuju!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).