Domů » Bleskovky » Mark Zuckerberg nestačí: I šéfovi Googlu hackli účty

Mark Zuckerberg nestačí: I šéfovi Googlu hackli účty

Stejně jako v případě šéfa a zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, kterému skupina OurMine hackla hned několik účtů na sociálních sítích (více informací), dalším na řadě se stal Sundar Pichai, šéf obří společnosti Google.

Dlužno dodat, že Pichai je na tom oproti Zuckerbergovi lépe, tomu se hackerská skupina OurMine dostala prozatím „jen“ na účet Twitteru. To ale nevylučuje, že se v nejbližší době hackeři nedostanou na účty další.

Postup hackerů byl stejný, dostat se na účty známé osobnosti a zveřejnit zprávu „#OurMine We are just testing your security !?“, což značí, že jde bezpečnostní firmě převážně o pozornost, které se jí samozřejmě dostává, a to zaslouženě.

Sundar-Pichai-Twitter
Zveřejněný status skupiny OurMine na síti Twitter

Skupina OurMine se však nechala slyšet, že nikdy nemění hesla hacknutých uživatelů, a že jim jde pouze o „testování“ lidí a jejich bezpečnostních opatření. Na svou pomyslnou stěnu slávy si tak OurMine pospolu se šéfem Facebooku Markem Zuckerbergem, zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem, zpěvákem Cristianem Collinsem, přidali i nejlépe placeného generálního ředitele Spojených států, Sundara Pichaie.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).