Domů » Bleskovky » Hackeři získali přístup k účtům šéfa Facebooku, zřejmě všude používal stejné heslo

Hackeři získali přístup k účtům šéfa Facebooku, zřejmě všude používal stejné heslo

Účty sociálních sítí Marka Zuckerberga, šéfa a zakladatele Facebooku, se staly terčem nájezdů hackerské skupiny OurMine. Hackerům se podařilo dostat na účty Twitteru, LinkedInu, Instagramu a Pinterestu, na kterých se zároveň vtipně podepsali.

Například na sociální síti Twitter hackeři napsali Zuckerbergovi zprávu: „Hej, Zuckerbergu, získali jsme přístup k tvým účtům, kontaktuj nás prosím“. Na Pinterestu zase přejmenovali jeho účet na „Hacked By OurMine Team“ (hacknuto skupinou OurMine). Hackerům však nešlo o odcizení osobních dat nebo virtuální identity, chtěli pouze otestovat zabezpečení šestého nejbohatšího člověka planety (podle časopisu Forbes) a vydobýt si tím pozornost.

553601-original1-ghemn
Hackeři se na svém Twitteru pochlubili

Vše totiž nasvědčuje tomu, že Zuckerberg používal všude stejné heslo, a hackerům se tak podařilo bleskově dostat až na čtyři různé služby. Je trochu paradox, že Zuckerberg, jakožto hlava Facebooku, který by měl jít všem uživatelům jako příkladný vzor, udělal takovou „zásadní“ bezpečnostní chybu.

Twitter na sebe nenechal dlouho čekat a celý účet hackerské skupiny, který čítal na 40 000 followerů (sledujících), ihned zablokoval. Zuckerberg se k napadení svých účtů nevyjádřil, a přidal se tak na pomyslnou stěnu slávy hackerů OurMine, kteří se již koncem května dostali k internetovým účtům Billa Gatese, zakladatele společnosti Microsoft, a zpěváka Christiana Collinse.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments