Domů » Bleskovky » Mark Zuckerberg: Neplánujeme na WhatsAppu vydělávat

Mark Zuckerberg: Neplánujeme na WhatsAppu vydělávat

Když Facebook koupil společnost, která stojí za oblíbeným multiplatformním kecálkem WhatsApp, vyskytlo se mnoho obav z jeho integrování právě do The Social Network. Facebook se ale zjevně k ničemu podobnému nechystá, stejně tak se nemusíme bát jeho zpoplatnění či „vylepšení“ reklamou. Alespoň tedy v krátkodobém časovém horizontu.

  

Prozradil to sám Mark Zuckerberg na návštěvě indické akce, která má za cíl podpořit rozšiřování a používání internetu v této zemí. Zuckerbergovo prohlášení, že Facebook nemá žádný krátkodobý plán, jak na WhatsAppu vydělávat peníze, citovala agentura Reuters. Facebook koupil WhatsApp v minulém týdnu za 22 miliard dolarů. Doufejme, že dlouhodobý plán Facebooku se od toho krátkodobého příliš neliší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Tomáš (neregistrovaný)

  Ale no jistě. Však oni ti to kámoši z představenstva vysvětlí…

 2. honza (neregistrovaný)

  No když už utratili takový prachy za solidní apku, tak by se alespoň mohli podívat jak má slušnej kecalek s bezproblémovým zasilanim fotek i videí vypadat.. Nevím jak na androidu, ale na WP je WhatsApp na mnohem lepší úrovni než Facebook Messenger. Spíš se ale obavám, že výsledkem celé transakce bude jen zaříznutí konkurence..

 3. Peter (neregistrovaný)

  Honza: no ja neviem, práve na WP mi príde WA dosť tragický. často správu ukáže až keď ho otvorím manuálne (a nie, nemám zakázaný beh na pozadí). ak by chceli vidieť, ako vyzerá fungujúci messenger, mali kúpiť kakaotalk :-)

  a k článku. ha, ha, ha – jasné, charitatívna organizácia Facebook Inc. kúpila Whatsapp len tak, z dobrej vôle.

  • U mě osobně je WhatsApp nejlepší komunikátor pro WP a celkově multiplatformní. Aplikace na WP funguje velice dobře…

  • Velda (neregistrovaný)

   Veigy: WA toho moc neumí, a to co umí, neumí příliš dobře. Na Androidu sem jim hlásil bugy neustále, když nic z toho neopravovali, tak jsem začal hledat alternativy. Co mám vyzkoušeno, WA na WP moc dobře nejede. KakaoTalk sice jede na WP dobře, ale nemá tam všechny možnosti, co má na Androidu, iOS, Macu nebo PC.

   Celkově WA moc multiplatformní není, protože je to platí jenom na chytrých telefonech, kdežto zmíněný KakaoTalk funguje komplementárně i na PC nebo Macu.

 4. xzeit (neregistrovaný)

  Akorát nechápu to kur…ní kvality fotek při posílání pres whatsapp či messenger. Mela by tam byt moznost volby kvality. A nebo při uploadu z klienta na zeď. Taky zhorsena kvalita. Tak ssakra fotky chci mít co nejkvalitnější snad….

  • myslim, ze na vetsinu debilit, co se tam posila,to bohate staci.

  • xzeit (neregistrovaný)

   No a to je právě omyl! Např jsem potřeboval odeslat někomu pres whatsapp nějaký vyfoceny text. Whatsapp tak podelal kvalitu,ze to neslo přečíst. To samé messenger a to samé upload na fb. Takže pokud tam ty dáváš a posilas kraviny,ne každý to kvůli kravin používá :)

  • Fore (neregistrovaný)

   Tak si založ email a neposílej obrázky s textem přes FB. Ořezávat to musí… víš kolik lidí na světě má FB? Kdo by to pak měl utáhnout???

  • Velda (neregistrovaný)

   Zkus KakaoTalk, možnosti volby kvality tam jsou a ve výběru je kromě možnosti „Hight quality“ také „Original quality“ ;-) A volbu si pamatuje :-)

  • xzeit (neregistrovaný)

   poslání obrázku přes messenger a nebo whatsapp je rychlejší, než mailem…whatsapp je pro tohle ideální, ale snižuje kvalitu, tím ztrácí význam.

  • xzeit (neregistrovaný): jenže mail má „každý“ a je k němu přístup z webového rozhraní nebo na jakémkoli přístroji s email klientem, který mimochodem není běžícím procesem na pozadí, který daný OS rád sestřelí nebo se kousne:)

 5. turtlefan (neregistrovaný)

  [odkaz] je odpověď. Multiplatformní, moderní, bezpečný, open source.

  • loko (neregistrovaný)

   no hledal jsem něco podobného tak 2 měsíce zpět a multiplatformního kecálka co umí i WP jsem nenašel. Tohle mě zřejmě nějak minulo. vyzkouším, díky za tip :)

  • Velda (neregistrovaný)

   Vypadá to dobře, ale jak si to vydělává na provoz?

   Další věc je, jakou to má šanci prosadit se v době existence uzavřených (myslím tím hlavně protokol) paskvilů typu WhatsApp, Viber nebo Facebook messenger…

  • loko (neregistrovaný)

   tak píšou, že to zatím financuje nějaký rusák, pak že budou kdyžtak financovat z donate, a z placene premiove verze aplikace.

   Ohledně toho prosazení to bude asi dost ve hvězdách. Osobně si myslím, že jeden dva programy s podobnou filozofií by se prosadit mohly

 6. Martin P. (neregistrovaný)

  FaceBook nemá zajem z dlouhodobého hlediska udržovat ani Instagram ani WaM.

  Důležité je vysát tegnologie a uživatele salámovou metodou natáhnout do FB a FBM

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).